Mieszkańcy Dębogardu pomogli poszkodowanej rodzinie

Mieszkańcy Dębogardu pomogli poszkodowanej rodzinie

Solidarność sąsiedzka zaowocowała realną pomocą rodzinie z Dębogardu ,która straciła w pożarze budynku gospodarczego całe wyposażenie. Spłonęły doszczętnie narzędzia ogrodnicze , gospodarskie oraz co najważniejsze ciągnik rolniczy.

Panie: Ewa Madej –sołtyska Dębogardu oraz Emilia Haber zainicjowały zbiórkę pieniędzy na rzecz pomocy sąsiadom. Mieszkańcy miejscowości bardzo chętnie odpowiedzieli na apel i wszyscy,  na miarę swoich możliwości ,złożyli datek. Zebrana kwota wystarczyła na zakup najpotrzebniejszych w gospodarstwie sprzętów i narzędzi.

W dniu dzisiejszym Panie Ewa i Emilia w towarzystwie wójta Grzegorza Starczyka , który również wsparł akcję sołecką ,wręczyli poszkodowanej rodzinie dary. Była to chwila wzruszeń. Obdarowani dziękowali wszystkim darczyńcom za okazane serce. Pani sołtys zaś podkreśliła ,że społeczność Dębogardu wykazała się dużą wrażliwością i chęcią niesienia pomocy.

Dębogard_gmina_Dygowo

Dębogard_gmina_Dygowo

Dębogard_gmina_Dygowo

Dębogard_gmina_Dygowo

Dębogard_zgliszcza_gmina_Dygowo

 


Drukuj