do wyjazdu trwały blisko dwa miesiące. Budowa wieńca, uszycie strojów i przygotowanie repertuaru na prezentację przed parą prezydencką to wielkie wyzwanie. Przy wsparciu Gminy Dygowo i Urzędu Marszałkowskiego udało się zapiąć wszystko na ostatni guzik. Impreza trwać będzie dwa dni. Jutro w programie znajdzie się konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy o Nagrodę Prezydenta, a po jutrze Ceremoniał Dożynkowy. Szczegółowy program na stronie Prezydenta RP. Przed wyjazdem na Placu Wolności zespół dożynkowy żegnali przedstawiciele gminy ,a poświęcenia i błogosławieństwa udzielił ks. Adam. Trzymamy kciuki , aby wszystko wypadło jak najlepiej. Autor zdjęć Marek Kawęcki.