I pojechali z wieńcem dożynkowym z Dygowa do Spały

W dniu dzisiejszym przed południem 15 osób z sołectwa w Dygowie wyjechało na Dożynki Prezydenckie do Spały. Wielki to zaszczyt dla naszej gminy ,gdyż jest to reprezentacja  całego województwa zachodniopomorskiego. Przygotowania do wyjazdu trwały blisko dwa miesiące. Budowa wieńca, uszycie strojów i przygotowanie repertuaru na prezentację przed parą prezydencką to wielkie wyzwanie. Przy wsparciu Gminy Dygowo i Urzędu Marszałkowskiego udało się zapiąć wszystko na ostatni guzik. Impreza trwać będzie dwa dni. Jutro w programie znajdzie się konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy o Nagrodę Prezydenta, a po jutrze Ceremoniał Dożynkowy. Szczegółowy program na stronie Prezydenta RP. Przed wyjazdem na Placu Wolności zespół dożynkowy żegnali przedstawiciele gminy ,a poświęcenia i błogosławieństwa udzielił ks. Adam. Trzymamy kciuki , aby wszystko wypadło jak najlepiej. Autor zdjęć Marek Kawęcki.
Skopiowanie, przerobienie, dalsze rozpowszechnienie fotografii  bez zgody autora stanowiło będzie naruszenie praw autorskich.