Gromada Sołecka z Dygowa na Jarmarku Jakubowym

Dzisiaj , podczas Jarmarku Jakubowego w Szczecinie Gromada Sołecka z Dygowa wystawiła ekspozycję przetworów z ziarna zbóż i nie tylko. Stoisko przygotowane przez nasze sołectwo było wręcz oblegane, a wyroby cieszyły się dużym uznaniem. Nasi reprezentanci w swojej ofercie mieli: naleśniki, pierogi, racuszki, różnego rodzaju chleb, jak  również dodatki do chleba w postaci smalcu, ogórków kiszonych oraz miodów. Sołectwo wystawiało się dzięki zaproszeniu Danuty Lebiody- zastępcy dyrektora  Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej z   Oddziału w Koszalinie. Zachodniopomorska Izba Rolnicza tradycyjnie organizuje Piknik Zbożowy, imprezę realizowaną przez Krajową Radę Izb Rolniczych w czasie Jarmarku Jakubowego. Celem tego wydarzenia jest promowanie przetworów z ziarna zbóż.
Autor zdjęć: Sołectwo Dygowo