Tradycje dożynkowe w gminie Dygowo mają piękną i długą historię, która wciąż jest pielęgnowana przez lokalne społeczności. Od dekad, poszczególne sołectwa organizują się, aby tworzyć wspaniałe wieńce dożynkowe – rękodzieło, które jest hołdem dla pracy rolników oraz darem natury.

Wieńce dożynkowe są nieodłącznym elementem polskich dożynek. Sołectwa w gminie Dygowo starają się przygotować jak najpiękniejszy wieniec, wykorzystując różnorodne zboża, kwiaty i inne naturalne materiały. Proces tworzenia wieńców jest starannie zaplanowany i angażuje wiele osób. To nie tylko tradycja, ale również okazja do integracji społeczności oraz wspólnej pracy. Wspólne tworzenie wieńców wzmacnia więzi między mieszkańcami i jest doskonałą okazją do przekazywania tradycji młodszym pokoleniom. Starsi mieszkańcy dzielą się swoimi umiejętnościami i wiedzą, a młodsi uczą się, jak ważna jest pielęgnacja lokalnych zwyczajów.

W największym sołectwie gminy mieszkanki Dygowa już tworzą setki małych bukiecików, które następnie będą użyte do ozdobienia wieńca. Każdy bukiecik jest starannie układany, aby całość prezentowała się imponująco.