Wycieczka sołectwa Jazy na Kaszuby

Wycieczka sołectwa Jazy na Kaszuby

Mieszkańcy sołectwa Jazy na wspólne i inspirujące spędzanie wolnego czasu wybrali inny sposób niż tradycyjne festyny i pikniki. Już drugi raz wybrali się na jednodniową wycieczkę krajoznawczą  - tym razem do Kościerzyny, Szymbarka i do Wieżycy. Ponad 40 osobowa grupa lokalnych turystów odwiedziła muzeum kolejnictwa w Kościerzynie oraz całą

przepiękną okolicę domu do góry nogami w Szymbarku - w tym : Dom Sybiraka,  niepowtarzalny Kościół Jedności Narodowej, tradycyjny kaszubski browar,  najdłuższą  deskę świata, replikę bunkru " Ptasia Wola" oraz zagrodę trapera kaszubskiego z Kanady. W promieniach słońca udało si ę odpocząć i zjeść znakomity kaszubski obiad. Na koniec po wspólnym występie miejscowej kapeli  wszyscy popatrzyli na panoramę Kaszub z wysokości wieży widokowej 400 m.n.p.m.. To był niezwykle udany i ciekawy dzień - wyjazd integracyjny na najwyższym poziomie i chwila wytchnienia wśród sąsiadów i znajomych w kaszubskim klimacie kończącego się lata. Rada Sołecka, sołtys i nasz rodzimy kierowca pan Grzegorz spisali się na szóstkę. A wszyscy przez długie zimowe wieczory będą snuć plany na następny wspólny wypad. w przyszłym roku.
Relacja Iwona Jaruzel

Autor zdjęć Marek Kawęcki
Skopiowanie, przerobienie, dalsze rozpowszechnienie fotografii  bez zgody autora stanowiło będzie naruszenie praw autorskich.