Projekt sołectwa Jazy na szóstkę!

Projekt sołectwa Jazy na szóstkę!

Miejsce wypoczynku w Jazach ,znajdujące  się w centrum miejscowości wzbogaciło się o małą architekturę.  Wykonane z trwałych i estetycznych materiałów elementy placyku – deptak ognisko ławki i stoły, przyciągają wzrok i zachęcają do korzystania. Najważniejszym aspektem w całym przedsięwzięciu jest jednak inicjatywa i zaangażowanie samych mieszkańców. Poświęcając wolny czas przychodzili na plac i tworzyli dzieło na rzecz całej społeczności Jazów.

Należy docenić inicjatorów  przedsięwzięcia za koncepcję architektoniczną i funkcjonalną , która doskonale wpisała się w istniejący teren zielony oraz gospodarność. Wykorzystanie pozostałego po przebudowie drogi kamienia, oczywiście za zgodą urzędu gminy , pozwoliło wykorzystać środki finansowe sołectwa na zakup pozostałych materiałów. Wsparcia budowie udzieliła również Gmina Dygowo.

Podsumowując, inicjatywa sołectwa oraz ostateczne wykonanie  na szóstkę! Przedsięwzięcie godne naśladowania. Na prośbę mieszkańców zamieszczam listę osób (alfabetycznie), które szczególnie angażowały się w ten lokalny sołecki projekt.

Robert Chudziak , Edward Dziuba, Robert Jaruzel, Adam Kędzior, Damian Kędzior, Piotr Kedzior, Stanisław Kędzior, Daniel Kubies, Karol Lesiak, Marek Matuszewski, Eugeniusz Pieszko, Damian Sielicki, Józef Tuz, Jarosław Wawszczyk ( główny budowniczy).


Drukuj