Pustary po raz pierwszy wystawią wieniec dożynkowy

Trwają prace w sołectwach przy tworzeniu wieńców na tegoroczne dożynki. Po raz pierwszy w historii sołectwo Pustary wystawią swoje dzieło z tegorocznych plonów. Miejscowość nie ma tradycji gospodarskich, gdyż przez powojenne dziesięciolecia działał tam tzw. PGR i jedynie słuszna linia władz wykorzeniła zwyczaj takiego świętowania zbiorów plonów. Tym bardziej należy się cieszyć ,że sołtys wraz radą sołecką zachęcili mieszkańców aby przywrócić ten piękny zwyczaj. Wieniec powstaje na świetlicy wiejskiej i na koniec tygodnia przewidywane jest jego zakończenie prac. Trzymamy kciuki za dobry wynik w konkursie dożynkowym, ale już sam udział to duży sukces sołectwa. Cóż piękniejszego niż wspólnie tworzone dzieło , które łączy mieszkańców.
Autor zdjęć Marek Kawęcki.
Skopiowanie, przerobienie, dalsze rozpowszechnienie fotografii  bez zgody autora stanowiło będzie naruszenie praw autorskich.