Zebranie sołeckie w Pustarach

Mieszkańcy sołectwa Pustary we czwartek 26 stycznia spotkali się z wójtem Gminy Dygowo. Coroczne zebranie odbyło się w świetlicy wiejskiej. Ze strony Gminy obecni byli wójt Grzegorz Starczyk ,sekretarz Dorota Gruchała, przewodniczący rady gminy Artur Wasiewski , radny Leonard Siuciak i radny Robert Jaruzel. Przybyłych gości i mieszkańców przywitał sołtys Krzysztof Siuciak. Na zebraniu przez chwilę obecni byli  policjanci z posterunku w Dygowie, którzy podobnie jak w innych miejscowościach przedstawili się mieszkańcom i omówili możliwości kontaktu w przypadku różnych zdarzeń. Policjanci rozdali także ulotki informacyjne o metodach wyłudzeń pieniędzy  „Na wnuczka” lub „na policjanta”. Wójt przedstawił stan finansów gminy po audycie, omówił sposób finansowania imprez integracyjnych w bieżącym roku i przybliżył zmiany w ustawie o ochronie przyrody dotyczące wycinki drzew.  Ze strony mieszkańców główny temat  to bardzo emocjonalnie przedstawiana sytuacja braku linii autobusowej łączącej Pustary z Kołobrzegiem i Gościnem. Także funkcjonowanie świetlicy , szczególnie w weekendy wywołało ożywioną dyskusję. Pojawił się również lżejszy i dla żadnej ze stron niezobowiązujący temat – powołanie OSP Pustary.  Tu dyskusja z odrobiną humoru miał swobodny charakter  i doskonale  rozładowała emocje.
Autor zdjęć Marek Kawęcki.
Skopiowanie, przerobienie, dalsze rozpowszechnienie fotografii  bez zgody autora stanowiło będzie naruszenie praw autorskich.