W sobotnie popołudnie mieszkańcy Pustar mieli okazję wziąć udział w wyjątkowym pikniku sołeckim, który odbył się na placu przy świetlicy wiejskiej. Organizatorzy, pod przewodnictwem nowo wybranej sołtyski, Edyty Świder, przygotowali bogatą ofertę atrakcji, które przyciągnęły zarówno młodszych, jak i starszych uczestników. To pierwsze tego typu wydarzenie od czasu wyboru nowej sołtyski, a entuzjazm i zaangażowanie widać było na każdym kroku.

Jednym z najbardziej innowacyjnych elementów pikniku była aukcja przedmiotów, usług i atrakcji przekazanych przez darczyńców. Aukcja została zorganizowana na żywo, a dzięki nowoczesnej technologii, była również transmitowana online, co pozwoliło na uczestnictwo osób, które nie mogły pojawić się osobiście. Już na samym początku, dzięki zbiórce z platformy TikTok, do puszki wpłynęła znaczna suma pieniędzy, co zainspirowało pozostałych uczestników do jeszcze większej hojności.

W tradycyjnej, stacjonarnej części aukcji, prowadzenie licytacji przejął wójt Gminy Dygowo, Grzegorz Starczyk, który wspiera tego typu inicjatywy w gminnych sołectwach.

Zebrane podczas aukcji fundusze przeznaczone zostaną na potrzeby sołectwa Pustary. Jak zaznaczyła sołtyska Edyta Świder, jednym z pierwszych zakupów będzie maszyna do popcornu oraz urządzenie do produkcji waty cukrowej, które urozmaicą przyszłe wydarzenia sołeckie, szczególnie te skierowane do najmłodszych mieszkańców.

Piknik w Pustarach okazał się nie tylko okazją do integracji lokalnej społeczności, ale również do zebrania środków na dalszy rozwój sołectwa. Nowa sołtyska, wraz z radą sołecką i sympatykami, pokazała, że ma pomysł na to, jak ożywić życie wsi i zjednoczyć jej mieszkańców wokół wspólnych celów.