jednak ,że mieszkańcy sołectwa wcale nie mają zamiaru pozbywać się sołtysa do którego w większości mają zaufanie i są zadowoleni z jego pracy. Wójt Grzegorz Starczyk w imieniu gromady poprosił sołtysa o pozostanie przy sprawowanej funkcji. Przy głosach zachęty zebranych na sali pan Tomasz po zastanowieniu podjął decyzję na tak , co zostało skwitowane gromkimi oklaskami.  Na spotkaniu stronę Gminy Dygowo reprezentowali wójt Grzegorz Starczyk, sekretarz Dorota Gruchała, przewodniczący rady gminy Artur Wasiewski i radny Robert Jaruzel. Podobnie jak na poprzednich zebraniach swój głos mieli  policjanci z posterunku w Dygowie, którzy omówili swoje zadania na terenie gminy , wysłuchali uwag mieszkańców i chętnym wręczyli opaski odblaskowe. Następnie wójt zaprezentował wyniki audytu finansowego gminy i zasady przydzielania środków z funduszu integracyjnego. Sołectwo Skoczów mieści się w przedziale mieszkańców 300 -500 i z tego funduszu może  otrzymać na organizację imprez społecznych kwotę 1600 złotych.  Wójt przedstawił także plany związane z powołaniem przedszkoli funkcjonujących cały rok, omówił  nowe zasady wycinki drzew oraz zachęcił do korzystania z możliwości pozbycia się azbestu z posesji. Główne tematy dyskusji z  mieszkańcami to temat niedawno zakończonej inwestycji –budowy chodnika w miejscowości,  likwidacja straży gminnej oraz konieczność  budowy świetlicy w centrum Skoczowa. Sygnalizowano także konieczność przycięcia drzew ,które  przy silnych wiatrach przechylają się na linie energetyczne i powodują zwarcia ,a co za tym idzie przerwy w dostawie energii elektrycznej.

Autor zdjęć Marek Kawęcki.