Trwają prace projektowe polegające na rozbudowie drogi powiatowej Sianożęty-Dygowo-Pobłocie Wlk. (3324Z) w zakresie budowy ścieżki rowerowej, która połączy Dygowo i Ustronie Morskie. W związku z tym , w świetlicy wiejskiej w Stojkowie odbyło się spotkanie mieszkańców z wójtem Gminy Dygowo oraz projektantem.

Na ponad trzykilometrowym odcinku drogi rowerowej , która będzie przebiegać przez gminę Dygowo, w Stojkowie jest najwięcej elementów istniejącej infrastruktury, które będą musiały być przebudowane. Między innymi , przy wjeździe do miejscowości od strony Dygowa zmniejszona będzie wysoka skarpa, która ogranicza widoczność i skrajnię, poszerzone będą do trzech metrów istniejące chodniki na potrzeby ciągów pieszo-rowerowych.

Gmina Ustronie Morskie ogłosiła już przetarg na rozbudowę drogi powiatowej nr 3324Z polegającą na budowie drogi dla rowerów na odcinku od skrzyżowania drogi powiatowej nr 3324Z z drogą gminną nr 871022Z w miejscowości Kukinka w kierunku węzła drogi ekspresowej S6 do wysokości Zakładów Przetwórstwa Rybnego „Koral” S.A. w miejscowości Kukinia.