W sobotę, 19 października 2024 roku, w świetlicy wiejskiej we Wrzosowie odbył się wyjątkowy koncert Chóru Cantores Colabregae. Wydarzenie zostało zorganizowane dzięki współpracy Sołectwa Wrzosowo, Sołectwa Skoczów oraz Rady Parafialnej. Wieczór przyciągnął zarówno mieszkańców, jak i zaproszonych gości, tworząc niezapomnianą atmosferę pełną muzyki i wspólnej radości.

Na początku spotkania sołtyska Wrzosowa, Agnieszka Gawryszczak, serdecznie powitała członków chóru, wszystkich zebranych oraz gości, wśród których znaleźli się: wójt Gminy Dygowo – Grzegorz Starczyk, zastępczyni wójta – Izabela Płomińska, kierowniczka ds. organizacyjnych Gminy Dygowo – Ewa Pyjek, a także dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury w Dygowie – Katarzyna Iwanejko.

Chór Cantores Colabregae zaprezentował różnorodny repertuar, wprowadzając zgromadzonych w wyjątkowy nastrój. Bogaty repertuar przyjęty został dobrze przez publiczność, która nagrodziła występ chóru gromkimi brawami.

Po zakończonym koncercie, sołtyska Skoczewa, Marlena Zdziobło, wyraziła serdeczne podziękowania zespołowi. Na ręce Pani Dyrygent przekazano symboliczny upominek jako wyraz uznania dla kunsztu artystycznego i zaangażowania.

W trakcie wydarzenia nie zabrakło także podziękowań dla tych, którzy przyczynili się do jego organizacji. Szczególne wyrazy wdzięczności skierowano do mieszkańców, którzy zadbali o słodki poczęstunek, oraz do Pani Kamili Starczyk za zapewnienie transportu dla chóru.

Po części artystycznej uczestnicy kontynuowali spotkanie przy kawie i domowych wypiekach. Wspólne tańce i rozmowy stworzyły doskonałą okazję do integracji i umacniania więzi między mieszkańcami. Było to kolejne udane wydarzenie, które podkreśliło, jak ważne są wspólne spotkania i dbałość o życie kulturalne w lokalnej społeczności.