Egzaminy próbne ósmoklasistów w Czerninie

Egzaminy próbne ósmoklasistów w Czerninie

W trzech gminnych szkołach rozpoczęły się egzaminy próbne  ósmoklasistów. Przez trzy kolejne dni uczniowie ósmych klas sprawdzą jak są przygotowani do rozwiazywania testów, z którymi będą musieli zmierzyć się na prawdziwym egzaminie  w kwietniu 2019 roku. Egzaminy z języka polskiego, matematyki  i języka obcego są przeprowadzane w warunkach zbliżonych do

tych, jakie obowiązywać będą podczas egzaminu właściwego. W związku z reformą szkolną do szkoły w Czerninie wrócił  po 18 latach system ośmioklasowy. W dniu dzisiejszym pierwsza po tak długiej przewie ósma klasa przystąpiła do egzaminów próbnych. Egzaminy prowadziła dyrektorka Jadwiga Puton. W gminie Dygowo do egzaminu przystąpi łącznie 57 ósmoklasistów (Czernin  15, Dygowo 23, Wrzosowo 19). W roku 2019 odbędzie się także ostatni egzamin gimnazjalny w związku z wygaszaniem gimnazjów. W Dygowie zakończy naukę 31 gimnazjalistów , a we Wrzosowie 15.

Autor zdjęć Marek Kawęcki


Drukuj