Już trzynasty raz sztab przy szkole podstawowej w Czerninie, któremu przewodzi nauczyciel wf-u Łukasz Jagła ,zorganizował Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na terenie gminy Dygowo. 32 edycja gminnej Orkiestry poszerzyła swój zasięg i zagrała w tym roku również w Dygowie. Od godziny 11 –tej na sali sortowej w Dygowie rozegrany został turniej rekreacyjny piłki siatkowej , a w ośrodku kultury wolontariusze  kwestowali przy stoiskach ze słodyczami i przekąskami przy akompaniamencie  zespołu ludowego i wykonawcy muzyki rozrywkowej. Zorganizowane zostały również zajęcia plastyczne dla najmłodszych , podczas których zdobiono papierowe serduszka.  Przed budynkiem GOK-u działała kuchnia polowa. Wolontariusze z Dygowa łącznie zebrali 5 617 złotych!

Centrum wydarzeń Orkiestry znajdowało się w świetlicy wiejskiej w Czerninie. Od 12-tej  działały stoiska ,odbywały się koncerty ,a strażacy z OSP szkolili zasad pierwszej pomocy oraz obsługiwali punkt dla dawców szpiku. Głównym wydarzeniem tradycyjnie była aukcja przedmiotów przekazanych sztabowi przez darczyńców. Aukcja ruszyła o 16-tej. Wylicytowano łącznie 15 200 złotych! Rekordowa kwota podczas  licytacji padła za dzień urzędowania oraz obiad lub kolację z Wójtem Gminy Dygowo. Do puszki WOŚP trafiło 2 200!  Aukcję prowadzili:  Jadwiga Puton-dyrektor szkoły w Czerninie i Grzegorz Starczyk- wójt Gminy Dygowo. Łącznie do puszek sztabu Orkiestry w Czerninie trafiło 48 186,04 złotych!

Shorts: Pięć kilo monet na dla sztabu WOŚP w Czerninie