Nowy Rok Szkolny w Gminie Dygowo rozpoczęty

Rok szkolny 2016/2017 w gminie Dygowo rozpoczęty. Podobnie  jak w całej Polsce ten rok w pierwszych klasach szkoły podstawowej rozpoczęło wyjątkowo mało uczniów. Wskaźnik ogólnopolski to 210 tysięcy pierwszoklasistów. Gmina Dygowo przedstawia się następująco: w Dygowie 11 uczniów , w Czerninie 8 i we Wrzosowie 9 uczniów, czyli łącznie 28 pierwszaków. Do ceremonii pasowania na ucznia w Dygowie przystąpił tylko jeden nowy pierwszoklasista. Pozostali tę uroczystość mieli rok temu i dla nich to drugi rok w "pierwszakowania". Wyjątkowe oblicze ma jak widać reforma szkolnictwa. Zostając przy liczbach to w Zespole Szkół w Dygowie łącznie rok szkolny rozpoczęło 289 uczniów w tym przedszkolaków 58, w klasie „0” 18 uczniów, w podstawówce 119 uczniów i w gimnazjum 94 uczniów. Zatrudniono także czterech nowych nauczycieli przedmiotów - język angielski, biologia i chemia, informatyka, zajęcia komputerowe, świetlica i język polski.
Autor zdjęć Marek Kawęcki.
Skopiowanie, przerobienie, dalsze rozpowszechnienie fotografii  bez zgody autora stanowiło będzie naruszenie praw autorskich.