Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Zespół Szkół w Dygowie brał udział w VI Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia (WMTDay 2016), który odbył się 30 września 2016r. Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypominania sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli ją zapomnieć, mieli okazję nadrobić zaległości. Dorośli mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością tabliczki  mnożenia. W ostatnim tygodniu września uczniowie wraz nauczycielami matematyki przygotowywali szkołę na Święto Tabliczki Mnożenia – tworzyli gazetki informacyjne o akcji,  plakaty promujące ten dzień, wierszyki ułatwiające zapamiętanie niektórych przykładów mnożenia. W piątek 30 września powołani Egzaminatorzy sprawdzali umiejętność mnożenia wśród uczniów, nauczycieli, innych pracowników szkoły, gości, którzy tego dnia odwiedzili placówkę. Patrole Egzaminacyjne pojawiły się również na ulicach Dygowa, w sklepach, w Urzędzie Gminy, w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej. W tym dniu, na lekcjach matematyki, uczniowie rozwiązywali łamigłówki dotyczące tabliczki mnożenia, grali w domino, uzupełniali kolorowanki. Uczniowie klas III Szkoły Podstawowej mogli wykorzystać swoją wiedzę na temat tabliczki mnożenia grając w gry edukacyjne. Warto podkreślić, że do akcji włączyło się 2 977  szkół z różnych krajów świata, w tym duża część z Polski i Rosji. Były również szkoły z: Włoch, Litwy, Irlandii, Ukrainy, Szwajcarii, Holandii, Austrii, Stanów Zjednoczonych, Meksyku.
Autor zdjęć Marek Kawęcki.
Skopiowanie, przerobienie, dalsze rozpowszechnienie fotografii  bez zgody autora stanowiło będzie naruszenie praw autorskich.
Tekst i foto: Zespół Szkół w Dygowie