Maja i Ola laureatkami konkursu powiatowego

Aby wyszukać konkretną informację lub by poznać akcję powieści ,podstawową umiejętnością jest czytanie ze zrozumieniem. Wychodząc naprzeciw promowaniu tej umiejętności już na etapie edukacji wczesnoszkolnej Szkoła Podstawowa nr 5  w Kołobrzegu zorganizowała kolejny Powiatowy Konkurs Czytania ze Zrozumieniem pod hasłem Czytam- Wiem- Rozumiem. Konkurs składał się z pięciu zadań o zróżnicowanym stopniu trudności. Gmina Dygowo może mieć wyjątkowy powód do dumy , gdyż laureatkami konkursu zostały aż dwie uczennice Szkoły Podstawowej w Dygowie – Maja i Ola. Pierwsze miejsce zajęła Maja Biełooka z klasy IIIa  ,a trzecie miejsce Aleksandra Nater z klasy IIIb. Do konkursu dziewczynki przygotowywały panie: Grażyna Żabicka i Mariola Niemierzycka. Gratulujemy Mai i Oli wygranej w tak prestiżowym konkursie ,ale przede wszystkim umiejętności czytania ze zrozumieniem ,które jest przepustką do sukcesów w ich dalszym nauczaniu.

Zdjęcie z fotogalerii Szkoły Podstawowej nr 5 w Kołobrzegu