Szlachetna akcja "Aniołów" z Dygowa

We wtorek 25 października „Anioły ze szkoły” kolejny raz zeszły na ziemię. Tym razem gimnazjaliści z Dygowa wspólnie z wychowawczynią Iwona Jaruzel gościły w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Warninie. Wyjazd poprzedziła zbiórka zabawek w szkole , zebrano ich ponad 500 . „Anioły ze szkoły” zebrane zabawki podzieliły na dwie części. Jedna część trafiła do dzieci w Warninie, a druga cześć zostanie przeznaczona do świetlic naszej gminy. Podopieczni ośrodka wzięli udział w przygotowanych przez Aniołki  grach i zabawach sportowych z piłką, hula hop i przestrzennymi klockami. Gimnazjaliści odwiedzili wychowanków szkoły w ich pokojach, klasach a nawet w sali sensorycznej i pracowni garncarskiej. Nawiązali bliższy kontakt i dobrze wspólnie się bawili - szczególnie Patrycja Nater ,Kinga Witkowska i Maciej Tarnawczyk. Znaleźli z dziećmi wspólne zainteresowania. „Anioły ze szkoły” uczą się żyć wśród ludzi którzy są inni , ale za to niezwykle czuli i serdeczni. Następne spotkania odbędą się wiosną.