Las bliżej dzieci i młodzieży

W dniu dzisiejszym grupa uczniów Szkoły Podstawowej z Dygowa gościła w szkółce leśnej w Kłopotowie. Wiedzę nabyta na lekcjach przyrody i biologii mogli oni skonfrontować z praktyczną prezentacją lasu i życia jego mieszkańców ,którą ukazali pracownicy Nadleśnictwa Gościno. Uroki lasu, zwyczaje leśnych zwierząt , a także tajniki pracy leśników  przybliżone były na podstawie widocznych w lesie przykładów. To czego nie można było w czasie wycieczki przyrodniczej zobaczyć na własne oczy ukazane było na tablicach edukacyjnych. Szkółka w Kłopotowie poza jej zasadniczym celem jakim jest produkcja sadzonek, pełni także doskonale funkcję obiektu edukacyjnego kształtującego wiedzę przyrodniczo-leśną  w bezpośrednim kontakcie z naturą.
Autor zdjęć Marek Kawęcki.
Skopiowanie, przerobienie, dalsze rozpowszechnienie fotografii  bez zgody autora stanowiło będzie naruszenie praw autorskich.