"Poszukiwacze Smaków" z Dygowa

W dniu wczorajszym  uczniowie Zespołu Szkół z Dygowia uczestniczyli w IV edycji konkursu na najlepszą tradycyjną potrawę pn. "Poszukiwacze smaków". Wydarzenie miało miejsce w Szczecinie ,a organizował je Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego . Opiekunem szkolnym i koordynatorem konkursu był Robert Jaruzel  Ze szkoły podstawowej w konkursie udział wzięli uczniowie: Wiktoria Dassow, Mikołaj Dassow, Zuzanna Iwicka, Adrian Tomicki  oraz uczennice gimnazjum: Magdalena Lepa oraz Kinga Witkowska. II miejsce w kategorii Gimnazjum zdobyła Magda Lepa natomiast wyróżnienie Kinga Witkowska. Pozostali uczestnicy otrzymali miłe upominki za udział w konkursie. Po uroczystym ogłoszeniu wyników odbyła się prezentacja multimedialna nagrodzonych potraw, zaś potem nasi uczniowie mieli okazję zwiedzić pięknie odrestaurowany Zamek Książąt Pomorskich. Należy dodać ,że w konkursie wzięły  udział absolwentki naszej szkoły: Joanna Orzeł ( wyróżnienie) oraz Klaudia Wojciechowska, które biorą udział w konkursie od pierwszej edycji.