Ogólnopolska akcja czytelnicza w Dygowie

Miesięcznik nauczycieli i bibliotekarzy „Biblioteka w Szkole” po raz drugi zorganizował ogólnopolską akcję czytelniczą  dla szkół „Jak nie czytam, to czytam”. Według statystyk młodzież czyta najwięcej więcej, więc jest naturalnym przykładem dla dorosłych i taką akcją może zachęcić wszystkich poza wiekiem szkolnym do kontaktu z książką. Badania ukazują, że  63% Polaków powyżej 15 roku życia  nie czyta w ciągu roku ani jednej książki. W takim wydarzeniu uczestniczyli uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Dygowie oraz wójt Grzegorz Starczyk.  Punktualnie o 10.00 ,70-ciu czytelników zgromadziło się na holu szkoły aby nie tylko bić rekord, ale i przyjemnie spędzić czas na lekturze. W czerwcu ubiegłego roku  w akcji jednocześnie uczestniczyło 432 608 uczniów w całej Polsce.
Autor zdjęć Marek Kawęcki.
Skopiowanie, przerobienie, dalsze rozpowszechnienie fotografii  bez zgody autora stanowiło będzie naruszenie praw autorskich.