Udana akcja szkolnego wolontariatu z Dygowa

5 kwietnia Szkolny Klub Wolontariatu w Dygowie w ramach ogólnopolskiej akcji #KOMÓRKOMANIA realizowanej pod auspicjami Fundacji DKMS, przygotował punkt rejestracji dawców komórek macierzystych. Była to już druga tego typu akcja na terenie gminy Dygowo. Wolontariusze –nauczyciele: Anna Kaczor ,Joanna Stachowska i Justyna Stefańska, oraz uczniowie szkolnego wolontariatu: Wiktoria, Martyna i Jan, informowali o akcji i zachęcali do rejestracji. W czasie dwugodzinnego dyżuru w czasie trwających na terenie szkoły zebrań rodziców, udało się zarejestrować dwunastu Dawców. Ponadto akcja #KOMÓRKOMANIA zwiększyła świadomość społeczną dotyczącą przeszczepu krwiotwórczych komórek macierzystych.
Autor zdjęć Marek Kawęcki
Skopiowanie, przerobienie, dalsze rozpowszechnienie fotografii  bez zgody autora stanowiło będzie naruszenie praw autorskich.