XI Bajkowy Rajd Harcerski w Dygowie

Szkoła w Dygowie gościła uczestników już XI Bajkowego Rajdu Harcerskiego. Organizatorem wydarzenia była 75 Drużyna Harcerska GLOBINA z Dygowa. W ciągu dwóch dni  blisko setki zuchów, harcerzy i sympatyków harcerstwa , a wśród nich dzieci ze świetlicy w Pustarach, uczestniczyło w grach terenowych , zabawach ,tradycyjnym świeczkowisku oraz spotkaniach tematycznych. W tym roku rajdowe patrole terenowe odbywały się z wykorzystaniem aplikacji smatrfonowej. Gośćmi tegorocznego rajdu byli żołnierze jednostki wojskowej z Mirosławca , którzy prezentowali bezzałogowy statek powietrzny, oraz pilot , który prezentował ultralekki załogowy statek powietrzny – motolotnię. Sporą atrakcją był także pojazd wojskowy - Hummer , którym przyjechali żołnierze. Rajd zakończył się niedzielnym porannym apelem.
Autor zdjęć Marek Kawęcki