Biskup Edward Dajczak z wizytą w szkole we Wrzosowie

W dniu dzisiejszym biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak odwiedził Szkołę Podstawową we Wrzosowie. Spotkanie z uczniami i nauczycielami  jest częścią wizytacji parafii Wrzosowo, którą  biskup diecezjalny rozpoczął wczoraj. Pobyt biskupa w szkole rozpoczął apel  z okazji tegorocznego  XVII Dnia  Papieskiego  przypadającego na  8. października. Uczniowie klasy VI pod kierunkiem Anny Najman i Małgorzaty Dobrołowicz  przygotowali prezentację o życiu św. Jana Pawła II. Natomiast ks. Biskup podzielił się swoimi wspomnieniami odwołującymi się do spotkań z Papieżem Polakiem.  Na zakończenie wizyty w szkole biskup spotkał się jeszcze z gimnazjalistami i nauczycielami.  Wizytacje kanoniczne parafii biskup diecezjalny przeprowadza osobiście raz na pięć lat.  Odwiedziny parafii dekanatu Gościno rozpoczęły się 3 września w Charzynie , a zakończą się 19 listopada w Dygowie. Podczas wizytacji ks. Biskup spotyka się z parafianami ,  grupami modlitewnymi oraz organizacjami parafialnymi.
Autor zdjęć Marek Kawęcki
Skopiowanie, przerobienie, dalsze rozpowszechnienie fotografii  bez zgody autora stanowiło będzie naruszenie praw autorskich.