Szkoła we Wrzosowie świętowała X rocznicę nadania imienia Patrona

Szkoła we Wrzosowie świętowała X rocznicę nadania imienia Patrona

W dniu wczorajszym w Szkole Podstawowej we Wrzosowie odbyła się uroczystość z okazji 10-lecia  nadania szkole  imienia Ignacego  Łukasiewicza. Uczniowie III klasy gimnazjum pod kierunkiem Anny Najman przygotowali inscenizację wzorującą się na przewodzie sądowym  pt. ,, Awantura o Łukasiewicza” . Strony sporu udowadniały jakie miejsce związane z

życiem wynalazcy lampy naftowej jest najodpowiedniejsze na obchody 100-lecia  jego urodzin. ,, Wyrokiem Sądu”  orzeczono , że obchody odbędą się w szkole we Wrzosowie, bo to zacna szkoła i nosi imię Ignacego Łukasiewicza. tego wielkiego wynalazcy. Następnie najmłodsi uczniowie szkoły i oddział przedszkolny zaprezentowali publiczności popisy taneczno-muzyczne. Uroczystość była również okazją do uhonorowania tytułem Przyjaciela Szkoły osób i firm. Pamiątkowe dyplomy otrzymali: biskup  senior – Paweł  Cieślik,  Grzegorz Starczyk – Wójt Gminy Dygowo, Helena Rudzis – Gruchała – Wicestarosta  Powiatu Kołobrzeskiego,  Artur Wasiewski – Przewodniczący Rady Gminy Dygowo, Marek Zawadzki – były Wójt Gminy Dygowo ,  Antoni Bernatowicz – prezes Stowarzyszenia ,, SENIOR” w Piotrowicach, Zbigniew Nasiadko – kierownik Kopalni  Gazu w Jazach  , Zbigniew Muracki -  Kierownik Kopalni Gazu w Daszewie,  ksiądz Kazimierz Koszykowski , Marek  Kawęcki z  portalu Mieszkańców Gminy Dygowo,  Firma Bodal Produkcja Skoczów. Podczas uroczystości wręczono nagrody i upominki dla uczestników Konkursu ,,Być jak Ignacy” oraz konkursu plastycznego ,, Lampa Naftowa”. Na zakończenie w świetlicy szkolnej organizatorzy przygotowali słodki poczęstunek.

Autor zdjęć Marek Kawęcki
Skopiowanie, przerobienie, dalsze rozpowszechnienie fotografii  bez zgody autora stanowiło będzie naruszenie praw autorskich.