5. Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Ignacym Łukasiewiczu we Wrzosowie

5. Międzyszkolny Konkurs Wiedzy  o Ignacym Łukasiewiczu we Wrzosowie

W szkole we Wrzosowie odbył się 5. Międzyszkolny Konkurs Wiedzy  o Ignacym Łukasiewiczu –patronie szkół uczestniczących  w wydarzeniu.  We Wrzosowie gościli uczniowie i opiekunowie  Zespołu Szkół Stowarzyszenia Oświatowego  w Dębnie, Szkoły Podstawowej   w Garkach ,  Publicznej Szkoły Podstawowej  nr 3  w Krośnie Odrzańskim.

 Organizatorem tegorocznego konkursu było  Stowarzyszenie Naukowo - Technicznego Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego i Gazowniczego – Oddział w Zielonej Górze. Przedstawicielką organizatora ,jednocześnie  przewodniczącą jury była  Iwona Bruczyńska.   Uczestników konkursu powitał wójt Grzegorz Starczyk  oraz dyrektor Waldemar Pankiewicz. Przed prezentacją wyników konkursu  uczennica klasy IV - Bianka Bednarska ,  dała popis recytatorski wiersza „O Rupakach”. W kategorii szkół podstawowych  pierwsze miejsce zajął  zespół dziewcząt  z Wrzosowa ( opiekunka Małgorzata Siarnik).  Kolejne miejsca zajęli reprezentanci ze szkoły w Garkach i Krośnie Odrzańskim.  Wśród gimnazjalistów pierwsze miejsce zajęła drużyna z Dębna , która o przysłowiowy włos wyprzedziła  dziewczęta z Wrzosowa ( opiekunka Agata Graf). 

Autor zdjęć Marek Kawęcki


Drukuj