Szkoła we Wrzosowie pamięta – akcja MEN

Szkoła we Wrzosowie pamięta – akcja MEN

Szkoła Podstawowa we Wrzosowie włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem akcji było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia ,które są związane z historią regionu.

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej we Wrzosowie mają w pamięci szczególną osobę, związaną z historią naszej Małej Ojczyzny. Od wielu lat opiekują się grobem Ś.P. Kazimierza Krzemińskiego – pierwszego , po II wojnie światowej, Kierownika Szkoły Podstawowej we Wrzosowie, który zginął tragicznie  ( został zastrzelony – zobacz inny artykuł). Mieszkańcy Wrzosowa i okolic - byli uczniowie powojennej szkoły, pamiętają to tragiczne wydarzenie. 

30 listopada młodzież z klasy ósmej pod opieką Pani Agaty Graf uporządkowała grób Ś. P. Kazimierza Krzemińskiego , który spoczywa na cmentarzu w Białogardzie. Przy zapalonych zniczach zgłębili tę tragiczną historię.


Drukuj