Nowy Rok Szkolny. Zapinamy pasy i startujemy podziwiać widoki na przyszłość

Nowy Rok Szkolny. Zapinamy pasy i startujemy podziwiać widoki na przyszłość

Tymi słowami,  niczym pilot samolotu ,dyrektor szkoły podstawowej we Wrzosowie, Ewa Baran wprowadziła dzieci i młodzież w nowy rok szkolny 2022/2023. Porównanie trafione. Dobry start i wysokie loty z pewnością zaowocują wynikami w nauce.  Sekretarz Urzędu Gminy Dygowo, Dorota Gruchała życzyła uczniom spokojnej nauki bez  niespodzianek losu ,które w ciągu dwóch lat destabilizowały prace szkoły oraz dobrej energii i optymizmu.

W szkole podstawowej we Wrzosowie rok szkolny rozpoczęło 58 przedszkolaków w trzech oddziałach  z zerówką oraz 125 uczniów, których  uczyć będzie 25 nauczycieli.  Dla porównania: w szkole w Dygowie zerówka i trzy oddziały przedszkolne to 89 dzieci, 143 uczniów i 28 nauczycieli, a w szkole w Czerninie 1 oddział przedszkolny 21 dzieci, 91 uczniów i 21 nauczycieli.


Drukuj