Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Publicznej Szkole Podstawowej we Wrzosowie odbyła się uroczysta akademia. Wydarzenie zostało przygotowane przez uczniów klas 1 i 5, którzy pod opieką swoich wychowawczyń, Anny Najman oraz Małgorzaty Pluty, zaprezentowali efektowny występ. Dzieci zachwyciły zgromadzoną publiczność pełnym energii i emocji widowiskiem, w którym taniec i śpiew połączyły się w spektakularny pokaz, przypominający prawdziwy musical.

Podczas uroczystości miało miejsce również ważne wydarzenie – pasowanie najmłodszych uczniów na pełnoprawnych członków szkolnej społeczności. Aktu tego dokonała dyrektor szkoły, Ewa Baran, przy wsparciu wójta Gminy Dygowo Grzegorza Starczyka. To szczególny moment zarówno dla pierwszoklasistów, jak i ich rodziców, którzy z dumą obserwowali swoje pociechy w tej podniosłej chwili. Pasowanie było symbolicznym włączeniem dzieci do szkolnej rodziny, a emocje towarzyszące temu wydarzeniu były odczuwalne w całej sali.

Na zakończenie apelu, dyrektorka Ewa Baran wyróżniła pracowników szkoły, wręczając im nagrody i podziękowania za ich ciężką pracę oraz wkład w rozwój edukacji. Szczególne uznanie i wyrazy wdzięczności skierowane zostały do nauczycieli, których codzienny trud i zaangażowanie są fundamentem sukcesów uczniów. Do podziękowań dołączyli się również uczniowie i Rada Rodziców, obdarowując nauczycieli kwiatami oraz drobnymi upominkami, wyrażając tym samym swoją wdzięczność za opiekę i wsparcie, jakie otrzymują na co dzień.

Wójt Grzegorz Starczyk, w swoim przemówieniu podkreślił ogromne znaczenie pracy nauczycieli, dziękując im za poświęcenie oraz troskę o edukację i rozwój młodego pokolenia. Wyraził także swoje wsparcie dla dalszych działań na rzecz poprawy warunków pracy w szkole oraz jakości edukacji.