Dnia 18 października 2024 roku , we Wrzosowie odbył się III Gminny Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie dla przedszkolaków z gminy Dygowo. W wydarzeniu wzięły udział najstarsze grupy przedszkolne, tzw. „zerówki”, które z dużym zaangażowaniem i wiedzą rozwiązywały przygotowane zadania. Dzieci zmierzyły się z wyzwaniami dotyczącymi zasad ruchu drogowego oraz radzenia sobie w sytuacjach zagrożeń. Celem turnieju było nie tylko sprawdzenie wiedzy, ale także jej poszerzenie oraz wzmocnienie świadomości na temat bezpieczeństwa.

Komisję oceniającą wiedzę przedszkolaków tworzyli:

Grzegorz Starczyk – Wójt Gminy Dygowo,

Ewa Baran – Dyrektor Szkoły we Wrzosowie,

Paweł Stachowiak oraz Rafał Motała – przedstawiciele Posterunku Policji w Dygowie,

Edyta Chudziak – pielęgniarka z ośrodka zdrowia we Wrzosowie.

Przedszkolaki świetnie poradziły sobie z przygotowanymi zadaniami, wykazując się znajomością zasad bezpieczeństwa i szybką reakcją na symulowane sytuacje zagrożeń. Pomimo zdrowej rywalizacji, nie było przegranych – wszystkie zespoły zdobyły pierwsze miejsca, co podkreśla wysoki poziom przygotowania dzieci.

Na młodych uczestników czekały ciekawe nagrody oraz słodki poczęstunek, który umilił zakończenie tego pełnego emocji wydarzenia. Marta Liberacka- Sobczyk, wychowawczyni zerówki ze Wrzosowa, z dużym entuzjazmem poprowadziła turniej, dbając o pozytywną atmosferę i płynny przebieg konkursu.

Takie wydarzenia są niezwykle istotne, ponieważ od najmłodszych lat uczą dzieci zasad, które mogą okazać się kluczowe w codziennym życiu. Dzięki zaangażowaniu władz gminy, policji oraz służb medycznych, przedszkolaki mogły zdobyć cenną wiedzę w atrakcyjny i angażujący sposób.

Materiał opublikowano dzięki uprzejmości Marty Liberackiej- Sobczyk.