• Miechęcino. Pomost do wodowania i podejmowania z wody kajaków już jest

    W Miechęcinie trwa budowa kompleksu przystani kajakowej.  Wykonawca posadowił pomost do wodowania oraz wyciągania z wody małych jednostek pływających. Po obu stronach slipu posadowiono schody ułatwiające dostanie się na brzeg oraz czynności wodowania i w podejmowania z wody kajaków.

    „Projekt realizowany dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 - 2020, działanie 4.9 Rozwój zasobów endogenicznych”

    miechecino-przystan-kajakowa-

    miechecino-przystan-kajakowa-

  • Przystań kajakowa w Miechęcinie atrakcją nie tylko dla kajakarzy (PODCAST)

    Nad brzegiem Parsęty w Miechęcinie oddana została do użytkowania przystań kajakowa wraz infrastrukturą towarzyszącą. Na terenie kompleksu znajduje się pomost  do wodowania kajaków oraz garaże  umożliwiające przechowywanie przyczepki na kajaki i do 20 kajaków. Ponadto powstały elementy małej architektury, wiaty, ławostoły, stanowiska grillowe oraz plac zabaw dla dzieci.

    Utrzymanie przystani w należytym stanie to klucz do nazywania tego miejsca atrakcją turystyczną.  Samo położenie w obszarze Natura 2000  nie wystarczy. Utrzymanie czystości i konserwacja to podstawowe zadania odpowiedzialnych za obiekt instytucji.

    O przyszłości przystani rozmawiałem z wójtem Gminy Dygowo Grzegorzem Starczykiem w pierwszym podkaście Gminne Gadanie , który inicjuje obecność tej formy przekazu informacji w portalu GminaDygowo.pl

    Zobacz również:

    Artykuł 26 marzec 2021 r. Ruszyła budowa przystani kajakowej nad Parsętą

     

  • Przystań kajakowa w Miechęcinie. 85 procent dofinansowania inwestycji!

    Budowa przystani kajakowej w Miechęcinie to inwestycja dzięki której powstanie infrastruktura rekreacyjno – wypoczynkowa ogólnodostępna, służąca społeczności lokalnej i turystom. Projekt zakłada budowę elementów małej architektury na powierzchni 1840 metrów kwadratowych i pozostawienie możliwe naturalnego charakteru miejsca.

    Szczegóły dotyczące inwestycji przedstawia w materiale wideo Wójt Gminy Dygowo, Grzegorz Starczyk.

    „Projekt realizowany dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 - 2020, działanie 4.9 Rozwój zasobów endogenicznych”

  • Ruszyła budowa przystani kajakowej nad Parsętą

    W Miechęcinie oddalonym o około 2,5 km od Dygowa rozpoczęła się budowa przystani kajakowej.  Obiekt umiejscowiono na prawym brzegu rzeki Parsęty powyżej miejsca w którym wpływa do niej strumień Olszynka.

    Celem inwestycji jest zwiększenie atrakcyjności turystycznej gmin i powiatów Dorzecza Parsęty jak również promocja aktywnego wypoczynku i rozwój turystyki kajakarskiej.

    W ramach strefy sportowo-rekreacyjnej na przystani powstaje infrastruktura pod kajakarstwo turystyczne tj. umocnienia brzegu umożliwiające wodowanie kajaków i innych jednostek pływających oraz garaże  umożliwiające przechowywanie przyczepki na kajaki i 20 kajaków.

    Ponadto a terenie przystani powstaną elementy małej architektury, wiaty, ławostoły, stanowiska grillowe oraz plac zabaw dla dzieci.

    „Projekt realizowany dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 - 2020, działanie 4.9 Rozwój zasobów endogenicznych”

  • W Miechęcinie powstanie przystań kajakowa

    Gmina Dygowo podpisała porozumienie w sprawie wspólnej realizacji projektu pn. „Rozwój Infrastruktury kajakowej na terenie Dorzecza Parsęty”. W ramach projektu w Miechęcinie powstanie przystań kajakowa wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

    Mapa źródło: Google Earth

    Porozumienie zawarte jest pomiędzy Związkiem Miast i Gmin Dorzecza Parsęty a Miastem Białogard, Miastem Kołobrzeg, Gminą Borne Sulinowo, Gminą Karlino, Gminą Białogard, Gmina Dygowo, Gminą Szczeciniek. Liderem przedsięwzięcia jest Związek a gminy Partnerem. Na podstawie umowy gmina zrealizuje inwestycję w zdecydowanej większości ze środków funduszy europejskich. Dofinansowanie jest poziomie 90%. Planowany koszt inwestycji wynosi około 500 tysięcy złotych. Realizacja w 2021 roku.

    Program funkcjonalno- użytkowy przystani kajakowej w Miechęcinie przewiduje:

    - przygotowanie terenu pod realizację- wycinka drzew i krzewów

    - robót ziemnych w zakresie niwelacji terenu

    - umocnienie brzegu w miejscu umożliwiającym wodowanie kajaków i innych małych jednostek pływających

    - elementów małej architektury: wiat – 3 szt. wraz z wyposażeniem, ławostołów - 3 szt., witaczy, 2 stanowiska grillowe, elementy placu zabaw

    - wykonanie i montaż garaży

    Poniżej fragment planszy zagospodarowania terenu w Miechęcinie wykonanej przez pracownię Piotr Baliński PROJEKT.

     

    10 maja w Karlinie na przystani kajakowej Wodnik podpisano umowę dotyczącą  dofinansowania tego projektu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

    W ramach projektu powstaną przystanie kajakowe na trzech szlakach kajakowych:

    - na Parsęcie (w miejscowościach Tychówko, Białogard, Karlino i Miechęcino, Byszyno i Kołobrzeg),

    - na Piławie (wykonane zostaną dwie przystanie kajakowe i jedna przenoska dla kajaków)

    - Pętli Szczecineckiej (na jeziorze Wielimie i Wierzchowo).

    Całkowita wartość projektu wynosi  5 569 702,92 złotych a dofinansowanie 4 734 247,48 złotych. Projekt realizowany będzie w okresie maj 2019 – grudzień 2021.