• Dzień Kobiet w Skoczowie

Z okazji Dnia Kobiet w świetlicy w Skoczowie miejscowe sołectwo zorganizowało przyjęcie dla pań. Gospodarzami  wydarzenia byli: radny- sołtys Tomasz Krawczyk i Szymon Skiba. Na uroczystość zaproszeni byli wójt Grzegorz Starczyk oraz przewodniczący radny gminy Jerzy Leszczyński.

• Gromada sołectwa Skoczów wije wieniec dożynkowy

Nowa, niedawno oddana do użytku świetlica w Skoczowie jest miejscem w którym panie z sołectwa wiją wieniec dożynkowy. Na głównej sali nieduża , ale dobrze zorganizowana grupa przygotowuje dzieło na tegoroczny konkurs , który będzie rozstrzygnięty w czasie dożynek gminnych.

Panie wspominały z uśmiechem pierwszy wieniec ,który sołectwo Skoczów wystawiło na dożynkach dziewięć lat wstecz. Było to dzieło w kształcie beczki. Forma ładna , ludzie nawet zdjęcia przy niej robili ,ale niestety komisja uznała ,że nie na temat.

Dziś gromada wie ,że regulamin konkursu to rzecz najważniejsza i trzeba trzymać się reguł w nim zawartych.

• Zabawa karnawałowa dla dzieci w Skoczowie

Sołectwo Skoczów zorganizowało dla dzieci pierwszą zabawę karnawałową w nowej świetlicy. Organizatorzy zadbali aby bal karnawałowy był wyjątkowy. Dostarczyli najmłodszym i dorosłym wiele radości. Tańce, konkursy i prezentacja strojów stworzyły doskonały nastrój sobotniego popołudnia.