• Blisko 70 procent nauczycieli szkół gminy Dygowo będzie zaszczepionych przeciw COVID-19

  Szczepienia pierwszej grupy nauczycieli klas I-III szkół podstawowych rozpoczęły się 12 lutego. Drugą grupę stanowią nauczyciele klas starszych i akademiccy i szczepienia dla nich rozpoczęły się 19 lutego.

  Z szczepienia korzystają nauczyciele urodzeni od 1 stycznia 1956 do 31 grudnia 2003. Pozostali ,urodzeni w 1955 roku i wcześniej będą mieli możliwość zaszczepienia w późniejszym terminie.

  W placówkach oświatowych z terenu gminy Dygowo zarejestrowało się do szczepienia przeciw COVD-19 blisko 70 procent kadry nauczycielskiej.

  szczeoienia-nauczycieli-gmina-dygowo

  szczepienia-gmina-dygowo

 • Cmentarze będą zamknięte trzy dni (wideo)

  Wójt Gminy Dygowo informuje o zamknięciu gminnych cmentarzy w związku z decyzją Rządu RP.

 • DPS w Piotrowicach otrzymał maseczki i termometry


  Anna Bańkowska- Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego przekazała podopiecznym i pracownikom  Domu Pomocy Społecznej w Piotrowicach maseczki i termometry. To pierwsza część środków ochrony osobistej, jakie trafią do podopiecznych, wolontariuszy oraz pracowników instytucji pomocy społecznej województwie zachodniopomorskim.

  dps-piotrowice-

 • Dwa zastępy OSP Dygowo rozprowadzały ulotki o szczepieniach przeciw COVID-19

  Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej  z Dygowa rozwozili ulotki zachęcające do szczepień przeciw COVID-19. Materiały informacyjne w ramach Narodowego Programu Szczepień trafiły do gminy Dygowo z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu. Druhowie  wrzucali ulotki do skrzynek pocztowych w miejscowościach:  Bardy, Dygowo, Miechęcin, Pyszka. Każde domostwo otrzymało ulotkę informującą o sposobie zapisania się na szczepienie oraz o możliwościach pomocy w transporcie do punktu szczepień.

  osp-dygowo-

  osp-dygowo

 • Gmina Dygowo dziękuje lekarzom rodzinnym z Dygowa i Wrzosowa

  Szczepienia przeciw COVID-19 w ośrodkach zdrowia w Dygowie i Wrzosowie na dzień 10 czerwca osiągnęły liczbę blisko 4200. Oczywiście wśród zaszczepionych nie wszyscy to mieszkańcy gminy. Według szacunków stanowią oni 70-80 procent zaszczepionych (na koniec 2020 roku gmina liczyła  5 373 mieszkańców).

  Tak wysoka zaszczepialność w gminnych ośrodkach zdrowie była możliwa dzięki zaangażowaniu lekarzy rodzinnych: Krystynie Woźniak z Dygowa i Jackowi Zaleskiemu z Wrzosowa. Organizowanie harmonogramów szczepień przy dodatkowo ograniczonych dostawach szczepionek wymagało wielu wyrzeczeń i ogromnej pracy. Warto również zaznaczyć ,że gabinety lekarzy w Dygowie  i Wrzosowie przez cały czas pandemii były zawsze dostępne dla mieszkańców gminy. Jest to postawa warta największego uznania.

  Wójt i Przewodniczący Rady Gminy Dygowo w imieniu mieszkańców gminy podziękowali lekarzom za ten trud. Na początku 22 sesji  Rady Gminy Dygowo wręczyli medykom kwiaty i okolicznościowe grawertony. Więcej w materiale wideo.

 • Obiekty sportowe na terenie gminy Dygowo nie będą udostępnione

  W ramach drugiego etapu ograniczeń związanych z COVID – 19,  od 4 majamogą byćotwierane  takie obiekty sportowe jak: boiska szkolne i wielofunkcyjne, orliki, stadiony sportowe itp.

  Jednakże obiekty otwarte, takie jakie mamy na terenie Gminy Dygowo, które nie mają stałego dozoru, nie mogą zostać udostępnione, gdyż nie jest możliwe spełnienie wymogów określonych w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 r.w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (np. weryfikacja liczby osób, dezynfekcja, zapewnienie piętnastominutowych odstępów w korzystaniu z obiektów przez następne grupy korzystających).

 • Około 40 procent dorosłych mieszkańców Gminy Dygowo jest zaszczepionych!

  Rząd  RP zapowiada zwiększanie dostaw szczepionek przeciw COVID-19 dostarczanych do Polski. Jednocześnie wskazuje na konieczność tworzenia nowych, tzw. „samorządowych” punktów szczepień dla chętnych gmin lub powiatów. Jak ten temat wygląda z punktu widzenia Gminy Dygowo wypowiedział się Wójt Gminy Dygowo, Grzegorz Starczyk.

 • OSP Piotrowice dostarczy ulotki informacyjne dotyczące szczepień

  Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej  z Piotrowic włączyli się w akcję ogólnopolską  kolportażu ulotek zachęcających społeczeństwo do szczepień przeciw COVID-19. Materiały informacyjne w ramach Narodowego Programu Szczepień trafiły do gminy Dygowo z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu. Druhowie z ulotkami odwiedzą mieszkańców Kłopotowa, Piotrowic i Włościborza.

  osp-piotrowice-

  osp-piotrowice-

 • OSP Wrzosowo dystrybuuje ulotki o szczepieniach przeciw COVID-19

  Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej  z Wrzosowa rozwozili ulotki zachęcające do szczepień przeciw COVID-19. Materiały informacyjne w ramach Narodowego Programu Szczepień trafiły do gminy Dygowo z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu. Druhowie  wrzucali ulotki do skrzynek pocztowych w miejscowościach:  Jazy, Jażdże, Łykowo, Skoczów, Wrzosowo .

  osp-wrzosowo-

  osp-wrzosowo-

 • Pandemia koronawirusa. Aktualna sytuacja w gminie Dygowo (03.12.2020)

  Bieżące informacje związane z pandemią koronawirusa na terenie gminy Dygowo przedstawia Wójt Gminy Dygowo, Grzegorz Starczyk.

 • Pandemia koronawirusa. Aktualna sytuacja w gminie Dygowo (12.11.2020)

  Bieżące informacje związane z pandemią koronawirusa na terenie gminy Dygowo przedstawia Wójt Gminy Dygowo, Grzegorz Starczyk.

  Według danych sanepidu w Szczecinie na dzień 12.11.2020 r. w powiecie kołobrzeskim na koronawirusa zachorowało 1026 osób, zmarło 17, a wyzdrowiało 542.

 • Pandemia koronawirusa. Aktualna sytuacja w gminie Dygowo (18.11.2020)

  Bieżące informacje związane z pandemią koronawirusa na terenie gminy Dygowo przedstawia Wójt Gminy Dygowo, Grzegorz Starczyk.

  Według danych sanepidu w Szczecinie na dzień 18.11.2020 r. w powiecie kołobrzeskim na koronawirusa zachorowało 1248 osób, zmarło 22, a wyzdrowiało 638.

 • Pandemia koronawirusa. Aktualna sytuacja w gminie Dygowo (25.11.2020)

  Bieżące informacje związane z pandemią koronawirusa na terenie gminy Dygowo przedstawia Wójt Gminy Dygowo, Grzegorz Starczyk.

 • Pandemia koronawirusa. Aktualna sytuacja w gminie Dygowo (29.10.2020)

  Bieżące informacje związane z pandemią koronawirusa na terenie gminy Dygowo przedstawia Wójt Gminy Dygowo, Grzegorz Starczyk.

  Według danych sanepidu w powiecie kołobrzeskim na koronawirusa zachorowało 480 osób, zmarło 8, a wyzdrowiało 237.

 • Pandemia koronowirusa. Aktualna sytuacja w Gminie Dygowo

  Wójt Grzegorz Starczyk przedstawia aktualną sytuację w gminie Dygowo , w związku z pandemią koronawirusa.

   

 • Przedszkola w Dygowie i Wrzosowie będą otwarte od 11 maja

  11 maja przedszkola gminy Dygowo – w Dygowie i Wrzosowie rozpoczną zajęcia. Gmina Dygowo-organ prowadzący jednostki oświatowe – zadecydowało o uruchomieniu placówek przedszkolnych. Dyrektorzy po konsultacji z rodzicami i analizie wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego, MEN oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej rekomendowali  funkcjonowanie przedszkoli w Dygowie i Wrzosowie. W Czerninie rodzice nie zgłosili ani jednego dziecka.

  W Dygowie zgłoszono szesnaścioro dzieci , które będą rozmieszczone w trzech grupach: dwie w budynku szkoły i jedna w „fundamentach”. We Wrzosowie pod opiekę trafi tylko dwoje dzieci z grupy 3,4 – latków.

  Przedszkola będą działały w reżimie sanitarnym. W placówkach już rozpoczęły się prace przygotowawcze. Opracowywane są procedury związane z funkcjonowaniem , szacowane są potrzeby wyposażenia w środki higieniczne i indywidualne środki ochrony osobistej pracowników oraz trwa sprzątanie i dezynfekcja wyposażenia pomieszczeń.

 • Ruszają szczepienia w DPS Włościbórz

  Starosta Tomasz Tamborski poinformował o szczepieniach przeciw COVID-19 w Domach Pomocy Społecznej w powiecie kołobrzeskim.

  W DPS Włościbórz wszyscy mieszkańcy (aktualnie - 99 mieszkańców) zgłosili się na szczepienie przeciw SARS-COV-2. Szczepienie mieszkańców zaplanowano od 19.01 do 22.01.2021r. w placówce.

  Na 72 pracowników zatrudnionych w DPS Włościbórz 37 deklaruje wolę zaszczepienia.

 • Sanepid nie będzie informował Gminy Dygowo o ilości zakażeń COVID-19

  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kołobrzegu poinformował Gminę Dygowo, że w związku ze stanowiskiem Głównego Inspektora Sanitarnego, z dniem 7 grudnia 2020 roku zaprzestaje przekazywania informacji o ilości osób z pozytywnym wynikiem COVID-19 oraz poddanych obowiązkowej kwarantannie lub izolacji na terenie gminy Dygowo.

  W związku z tym portal GminaDygowo.pl  nie będzie informował w cotygodniowym przekazie wideo o sytuacji epidemicznej w gminie Dygowo.

 • Spotkania klubu seniora pozostają nadal zawieszone do odwołania

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dygowie informuję, iż w związku z nadal trwającym stanem zagrożenia epidemicznego, zważając na Państwa bezpieczeństwo, przypominamy że  spotkania  dla członków Klubu Seniora „Sercem Młodzi” zostają nadal zawieszone do odwołania.

  W sytuacji kiedy czujecie się samotni lub potrzebujecie wsparcia  prosimy o kontakt pod numerem telefonu 94-35-84- 469