• Gmina Dygowo: wyniki wyborów Prezydenta RP - II tura

W wyborach prezydenckich 2020 na terenie gminy Dygowo wygrał jednym głosem Rafał Trzaskowski 50,02 % 1323 głosy. Andrzej Duda uzyskał wynik 49.98 % 1322 głosy. Frekwencja 62,26 %.

Poniżej tabela z danymi z protokołów Obwodowych Komisji Wyborczych

• Informacje dla wyborców z tereny gminy Dygowo

28 czerwca odbędą się wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Komisje wyborcze oraz wyborcy będą musieli  dostosować się wielu obostrzeń sanitarnych związanych z zagrożeniem koronawirusem.  Na terenie gminy Dygowo będą działały cztery lokale wyborcze: w Czerninie, Dygowie, Piotrowicach i Wrzosowie oraz dwa zamknięte : w DPS Piotrowice i Włościbórz.

Jakie obostrzenia sanitarne będą w lokalach wyborczych przedstawi Sekretarz Gminy Dygowo Dorota Gruchała.

• Tak głosowała Gmina Dygowo

Na terenie gminy Dygowo wybory prezydenckie przeprowadzone były w czterech lokalach wyborczych: w Czerninie , Dygowie, Piotrowicach i Wrzosowie oraz dwóch zamkniętych w DPS Piotrowice i Włościbórz. Głosowanie ,w związku z zagrożeniem koronawirusem , odbyło się  w warunkach reżimu sanitarnego.

Poniżej przedstawiam wyniki i wykresy opracowane na podstawie protokołów obwodowych komisji.

W siedzibie Obwodowej Komisji Wyborczej w Czerninie

W siedzibie Obwodowej Komisji Wyborczej w Dygowie

W siedzibie Obwodowej Komisji Wyborczej w Piotrowicach

W siedzibie Obwodowej Komisji Wyborczej we Wrzosowie

Zamknięty obwód głosowania w DPS w Piotrowicach

dps-piotrowice-wybory

Zamknięty obwód głosowania w DPS we Włościborzu

dps-wlościborz-wybory

Przed lokalem wyborczym w Piotrowicach pracowały ankieterki firmy Ipsos.  Osoby, które oddały głos, były proszone o wypełnienie krótkiej ankiety. Na podstawie zebranych danych, po zakończeniu ciszy wyborczej, przedstawione zostaną szacunkowe wyniki głosowania w stacjach Telewizji Polskiej, Telewizji Polsat oraz TVN.

Badanie zostało przeprowadzone przed 500 losowo wybranymi lokalami wyborczymi w Polsce.

piotrowice-wybory

• W Dygowie odbyło się I posiedzenie członków obwodowych komisji wyborczych

W związku z zarządzeniem na dzień 28 czerwca 2020 r. wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w świetlicy w Dygowie odbyło się pierwsze posiedzenie członków czterech obwodowych komisji wyborczych w Czerninie, Dygowie, Piotrowicach i Wrzosowie. Na posiedzeniu , zgodnie z procedurą wyborczą komisje ukonstytuowały się. Wybrano przewodniczących i zastępców komisji oraz omówiono zadania i tryb pracy.

dygowo-posiedzenie-obwodowych-komisji-wyborczych

dygowo-posiedzenie-obowodowych-komisji-wyborczych