• Gmina Dygowo dostanie 8,5 miliona na budowę domu kultury

W ramach programu bezzwrotnego wsparcia dla samorządów Gmina Dygowo otrzyma z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych sto procent kwoty wnioskowanej na budowę obiektu użyteczności publicznej w Dygowie. W budynku  , który powstanie na tzw. fundamentach przy ulicy Kolejowej, projektowano przedszkole, bibliotekę, salę fitness, siłownię, zaplecze gastronomiczne, salę konferencyjną, sale społeczne oraz 9 pokoi. Wizualizacja obiektu widoczna jest na górze artykułu.

Podpisanie umowy nastąpi najprawdopodobniej jeszcze w tym roku, a przetarg i rozpoczęcie realizacji w roku 2021.

Celem programu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych jest danie impulsu do dynamicznego rozwoju wszystkich regionów Polski podczas walki z ekonomicznymi skutkami pandemii. Województwo zachodniopomorskie otrzyma w ramach programu ponad 490 mln zł.

• Gmina Dygowo stawia na rozwój gospodarczy. Powstanie „Invest-Park”

22 sesja Rady Gminy Dygowo przejdzie do historii jako moment , od którego realnie rozpoczęło się kształtowanie nowej wizji rozwoju gospodarczego gminy. Radni jednogłośnie dali zielone światło do utworzenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością - Dygowski Samorządowy Park Inwestycyjny „Invest-Park”. Jedynym udziałowcem spółki będzie Gmina Dygowo. Będzie to pierwsza w historii spółka gminna o charakterze komercyjnym. Park inwestycyjny powstanie przy drodze wojewódzkiej w Czerninie i w założeniu ma stworzenie korzystnych warunków rozwoju przedsiębiorczości wielu podmiotom.  Środki na  budowę w wysokości 4,5 mln zł pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz budżetu gminy.

Na zdjęciu wójt Grzegorz Starczyk przy drodze wojewódzkiej nr 163, w miejscu gdzie na razie jeszcze rośnie zboże , ale właśnie tam powstanie ważna dla gminy i regionu przestrzeń rozwoju przedsiębiorczości- Dygowski Samorządowy Park Inwestycyjny „Invest-Park”.

Więcej w materiale wideo. Wójt Grzegorz Starczyk przedstawił wizję rozwoju nowego obszaru gospodarczego w Czerninie.

• Największa inwestycja Gminy Dygowo rozpoczęta!

Od poniedziałku 28 czerwca  wykonawca rozbudowy budynku użyteczności publicznej - największej inwestycji Gminy Dygowo , rozpoczął roboty budowlane. Teren wokół został ogrodzony. Jako pierwsze prowadzone są niezbędne prace rozbiórkowe. Tak zwane „fundamenty” wracają do swojej pierwotnej funkcji konstrukcyjnej.

dygowo-inwestycja-