• 25 lat kapłaństwa księdza Piotra Niedźwiadka

Ksiądz Piotr Niedźwiadek -proboszcz parafii , dziekan dekanatu Gościno - obchodzi 25. rocznicę święceń kapłańskich. ks. Piotr ukończył  Wyższe Seminarium Duchowne w Koszalinie w 1994 roku. Święcenia kapłańskie przyjął 21 maja 1994 w bazylice kołobrzeskiej z rąk biskupa Czesława Domina. Pierwszą Mszę Świętą odprawił 22 maja w kościele mariackim Świdwinie, następnie 29 maja w swojej rodzinnej parafii pw. Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP w Rawiczu. Pierwszą placówką księdza była parafia św. Wojciecha w Koszalinie , gdzie jako wikariusz pracował w latach 1994-1999. W latach 1999 -2005 pracował w parafii św. Józefa w Słupsku a od 2005 roku w parafii św. Pawła Apostoła w Drawsku Pomorskim. Od 19 września 2009 roku pełni obowiązki proboszcza parafii Dygowo.

Ks. Piotr Niedźwiadek w 1994 roku przed święceniami

Obrazek prymicyjny.

Święcenia kapłańskie w Kołobrzegu.

Uroczystości w niedzielę 19 maja 2019 r. w kościele w Czerninie , Świelubiu i Dygowie.

Mszę św. koncelebrowaną w kościele parafialnym w Dygowie odprawili księża: Piotr Niedźwiadek , Tadeusz , Łukasz i Paweł. Emocjonalne kazanie dedykowane księdzu jubilatowi wygłosił ks. Tadeusz Gorla. Zespół Dąbrówka z Dębogardu przygotował specjalny repertuar. Do linii melodycznej utworu Leonarda Cohena – Hallelujah oraz Barki ,kierownik zespołu ułożył słowa na okazję rocznicy kapłaństwa.

• Ogłoszenia duszpasterskie 10.11.2019

1. W kalendarzu liturgicznym:

- nabożeństwa wypominkowe od poniedziałku do soboty o godz. 17.45. Plan jest na stronie internetowej i w gablocie,

- poniedziałek - wsp. św. Marcina z Tours, biskupa. Jutro z racji 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, uroczysta Msza św. w intencji naszej Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 12.30. Po niej zostaną złożone kwiaty pod pomnikiem. Z uwagi na to wydarzenie, proszę o przystrojenie naszych domów flagą narodową. Wypominki w tym dniu wyjątkowo zostaną odprawione o godz. 12.00. W tym dniu nie sprawuję się Mszy św. o godz. 18.00,

- wtorek - wsp. św. Jozafata, biskupa i męczennika,

- środa - wsp. św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna - pierwszych polskich męczenników,

- czwartek -  o godz. 17.30 modlitwa w intencji powołań do stanu kapłańskiego i zakonnego, Msza św. wieczorna wotywna do Ducha Świętego, w związku z trwającym II Synodem, zapraszam do modlitwy Parafian, a zwłaszcza członków Parafialnego Zespołu Synodalnego,

- sobota - wsp. NMP Ostrobramskiej.

2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w  lutym 2020.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę w II niedzielę miesiąca. Konfesjonał...

4.Polecam prasę katolicką: „G N”. Informuję, że  koszt jednego egzemplarza tygodnika wynosi 6 zł.

5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj po sumie spotkanie z rodzicami dzieci klas III SP, we wtorek spotyka się po mszy Parafialny Zespół Caritas, w czwartek próba chóru o godz. 18.00. W piątek o godz. 17.00  zbiórka dla ministrantów. W przyszłą niedzielę spotkanie po sumie z rodzicami dzieci z klas II SP..

6.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w listopadzie zapraszam na Mszę św. szkolną  w ostatnią niedzielę miesiąca.

• Pięciolecie odbudowy wieży kościoła w Czerninie

2 marca 2015 r. w kościele p.w. NMP w Czerninie miało miejsce podpisanie umowy na dofinansowanie ze środków UE remontu wieży tegoż kościoła. Strony: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego  reprezentowany przez Anną Mieczkowską oraz Parafia Rzymskokatolicka w Dygowie reprezentowana przez proboszcza Piotra Niedźwiadka, sygnowały dokument , który umożliwił odbudowę hełmu wieży zabytkowej świątyni. Wartość projektu stanowiła kwota 218.537,76 zł , z której 85 procent stanowiło dofinansowane. 15 procent wyłożyła Gmina Dygowo.

Prace ruszyły już w marcu. Na placu przykościelnym firma z Drawska Pomorskiego budowała od podstaw nową konstrukcję hełmu ze słupów dębowych. Poszycie wykonano z papy termozgrzewalnej na które ułożono płytki z łupka. Wszystkie prace wykonane były pod nadzorem wojewódzkiego konserwatora zabytków.

Prace związane z posadowieniem kopuły wraz z hełmem i krzyżem o łącznej wadze około 22 ton rozpoczęły się po ósmej rano 17 czerwca  2015 roku. Transport konstrukcji przy pomocy potężnego dźwigu o wysięgu  70 m  trwał około 20 minut. Mocowanie do wieńca kościoła i wyciągnięcie uchwytów przeznaczonych do transportu zakończono o 9:50.

20 czerwca w czasie Mszy św. ks. Piotr Niedźwiadek poświęcił gotowe dzieło. Po mszy głos zabrała sołtys Jolanta Pomes oraz wójt Marek Zawadzki , który wręczył ks. Proboszczowi obraz przedstawiający świątynię  w Czerninie.  Uczniowie V klasy szkoły w Czerninie wykonali inscenizację „Królewskich zaślubin” przygotowaną pod kierunkiem Bogdana Żołnierowicza.

• Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Czerninie

W kościele filialnym w Czerninie odbyła się uroczystość odpustowa ku czci Wniebowziętej Matki Bożej. Mszę Świętą koncelebrowali ks. senior Tadeusz Gorla i ks. dziekan Piotr Niedźwiadek. Uroczystość uświetnił występ zespołu ludowego Dąbrówka z Dębogardu. Po mszy zostały poświęcone kwiaty, zioła i zboża.

• Uroczystości odpustowe w Czerninie

15 sierpnia przypada święto kościelne Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwane również Świętem Matki Boskiej Zielnej. Wspólnota kościoła Wniebowzięcia NMP w Czerninie ,należąca do parafii Dygowo , obchodziła dziś uroczystości odpustowe. Tradycyjnie mieszkańcy Czernina przynieśli do kościoła bukiety składające się z kwiatów , ziół i zbóż ,które poświęcił przewodniczący sumie odpustowej ks. Tadeusz Gorla z Kołobrzegu.

Więcej zdjęć na zakładce parafii Dygowo