• „Razem na Święta” - akcja społeczności szkolnej Czernina dla mieszkańców DPS we Włościborzu

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Czerninie zorganizowała akcję „Razem na Święta” , której celem było przygotowanie paczek świątecznych dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej we Włościborzu . Wydarzenie  ogłoszone na szkolnym Facebooku ,odbiło się szerokim echem nie tylko wśród społeczności szkolnej. Do akcji włączyli się również dobrzy ludzie z Kołobrzegu i nie tylko.

W dniu dzisiejszym wszystkie paczki podpisane imieniem i nazwiskiem dotarły do mieszkańców DPS.

Jako dyrektor Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Czerninie ,chciałam z całego serca podziękować wszystkim ,którzy przyczynili się do spełnienia życzeń pensjonariuszy i sprawili że ich święta będą też radosne.

Wszystkim Państwu, życzę w tym trudnym czasie spokojnych i radosnych Świąt. Bądźmy dla siebie życzliwi i serdeczni. Szanujmy się wzajemnie ,bez względu na nasze przekonania cały rok ,a nie tylko od święta.

Zdrowych i Wesołych Świąt życzy

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Czerninie

Jadwiga Puton

• Odrobina radości na święta. GOPS w Dygowie przekazał paczki potrzebującym

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dygowie przygotował potrawy wigilijne dla osób z terenu gminy , które z różnych powodów nie są w stanie ich przyrządzić. Świątecznie zapakowane paczki rozwozili pracownicy GOPS oraz wójt.

Corocznie było organizowane Spotkanie Opłatkowe, na które mógł przybyć każdy mieszkaniec naszej gminy. Jednak ten szczególny rok, uniemożliwił takie działania i w porozumieniu z sołtysami wytypowane zostały osoby potrzebujące wsparcia.

gops-w-dygowie-przekazuje-paczki-swiateczne