• Dobre tempo inwestycji Gminy Dygowo we Włościborzu

Ściany konstrukcyjne zwieńczone betonowym wieńcem ukazały bryłę nowobudowanej świetlicy we Włościborzu.  Ekipa budowlana montowała w dniu dzisiejszym drewniane wiązary dachowe. Nowoczesne prefabrykaty, łączone ze sobą za pomocą płytki wielokolcowej stanowią podstawę konstrukcji dachowej.

Plac budowy odwiedził Wójt Gminy Dygowo ,Grzegorz Starczyk. Kierownik budowy zapewniła ,że parce postępują zgodnie z założeniami harmonogramu , co więcej ,lekko go wyprzedzają. Firma ze Szczecina nie wyklucza zakończenia inwestycji przed terminem.

Budowa świetlicy we Włościborzu zostanie zrealizowana przy wsparciu na operacje w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

• Siedmiu oferentów w przetargu na budowę świetlicy we Włościborzu

W dniu dzisiejszym,  komisja przetargowa Urzędu Gminy w Dygowie otworzyła oferty na budowę świetlicy i siłowni zewnętrznej we Włościborzu. Wśród siedmiu ofert ,dwie mieściły  się w kwocie jaką Gmin Dygowo zamierza przeznaczyć na inwestycję ,tj. 800 000 złotych.

Najniższą ofertę – 689 000 złotych ,złożyła firma z Świdwina, kolejną – 794 897 złotych, firma ze Szczecina. O wyborze oferenta zdecyduje komisja przetargowa po sprawdzeniu wszystkich ofert pod względem formalno-prawnym.

Świetlica we Włościborzu będzie bliźniaczym obiektem istniejącej świetlicy w Skoczowie.

W artykule wykorzystano fragment dokumentacji projektowej firmy SEPBA ,Tadeusz Dyrla

• Świetlica we Włościborzu przekazana mieszkańcom

W sobotę 2 października odbyło się uroczyste przekazanie mieszkańcom Włościborza nowo wybudowanej świetlicy. Po wielu latach starań społeczność Włościborza dostała nowoczesny obiekt, który umożliwi aktywność twórczą oraz integrację dzieci, młodzieży i dorosłych. Świetlica wybudowana w niespełna siedem miesięcy została oddana wraz zagospodarowanym terenem.

Zapraszam do obejrzenia wideo relacji z uroczystości we Włościborzu.

Za sponsorowanie otwarcia świetlicy we Włościborzu w dniu 02 października 2021roku ,Sołectwo Włościbórz dziękuje następującym instytucjom:

1.            Gminie Dygowo.

2.            Piekarni Wierzbowscy A.B.R z Kołobrzegu.

3.            Hurtowni  Wielobranżowej „ROJAN” z Ząbrowa

4.            PHU „PERFEX” Elżbieta i Stanisław Pieszko z Kołobrzegu.

5.            Hurtowni Mrożonek „BAMBINO” z Kołobrzegu.

6.            Hurtowni Nabiałowo Spożywczej „ SERKOL” ze Słupska.

7.            Firmie Handlowo- usługowej GELATO z Reblinka.

Dziękujemy również za to co między ludźmi najważniejsze- za życzliwość, za serce. Mamy nadzieje, że kontakty nie zostaną zerwane, a Państwa Firmy staną się popularne w lokalnej społeczności.

Zobacz również wcześniejsze artykuły związane z powstawaniem świetlicy we Włościborzu.

• Świetlica we Włościborzu. Widać już zarys budynku (dron)

Wykonawca inwestycji gminnej ,budowy świetlicy wiejskiej we Włościborzu ,nie próżnuje. Tydzień po podpisaniu umowy na placu budowy widać już zarys budynku. Obiekt wychodzi z ziemi.

W dniu dzisiejszym wójt  Grzegorz Starczyk odwiedził ekipą budowlaną firmy ze Szczecina.

• Umowa na budowę świetlicy we Włościborzu podpisana

Gmina Dygowo wybrała firmę , która wybuduje świetlicę wiejską we Włościborzu. Gminna  komisja przetargowa oceniła siedem ofert. Najkorzystniejszym oferentem okazała się  spółka KDI ze Szczecina, która wybuduje obiekt za kwotę 794 897,89 złotych brutto i udzieli 60 miesięcy gwarancji.

Spółka ze Szczecina to już sprawdzony parter , który realizował budowę świetlicy w Skoczowie. Inwestycja ,co warto zaznaczyć została ukończona przed terminem i wykonana zgodnie ze specyfikacją techniczną.

W dniu dzisiejszym Wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk oraz przedstawiciel KDI Sp. z o.o. – Nikodem Konopko podpisali umowę na realizację inwestycji we Włościborzu. Zgodnie z umową termin zakończenia budowy świetlicy to 30 września 2021 roku.