• „Dzień ziemniaka” w Stojkowie

Koło Gospodyń Wiejskich z Stojkowa zorganizowało dla mieszkańców wioski Dzień Ziemniaka. Głównym wydarzeniem były tradycyjne wykopki. Najmłodsi mieszkańcy, zapoznali się ze sposobem wydobycia i zbierania tego lubianego warzywa. Zwieńczeniem pracy było biesiadowanie przy grillu i potrawach z ziemniaka.

• Dekoracje wielkanocne Koła Gospodyń Wiejskich ze Stojkowa

W niedzielne południe na Placu Wolności w Dygowie,  Koło Gospodyń Wiejskich  ze Stojkowa rozstawiło namiot  z dekoracjami wielkanocnymi. Palmy i stroiki wykonane własnoręcznie przez gospodynie wprowadziły odwiedzających stoisko w przedświąteczny klimat.

• KGW w Stojkowie przygotuje Szlachetną Paczkę

Koło Gospodyń Wiejskich w Stojkowie włączyło się w akcję „Szlachetna Paczka".

LINK: https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/rodzina/90119/2285

• Koło Gospodyń Wiejskich w Stojkowie zainaugurowało działalność

Na terenie gminy Dygowo rozpoczęło oficjalnie działalność Koło Gospodyń Wiejskich w Stojkowie. To już drugie koło działające na terenie gminy. Panie ze Stojkowa zarejestrowały organizację we wrześniu , ale z inauguracją czekały na oddanie do użytkowania nowej świetlicy w miejscowości. Obecnie koło liczy 11 pań.

W dniu wczorajszym przewodnicząca zarządu koła Małgorzata Głogowska , w obecności wójta Grzegorza Starczyka, przewodniczącego rady gminy Jerzego Leszczyńskiego i mieszkańców przedstawiła cele działalności i zaprezentowała logo. W skład zarządu wchodzą jeszcze Wioletta Kufel i Agnieszka Kubacka.

Po części oficjalnej spotkania był tort okolicznościowy.

• OSP i Koło Gospodyń Wiejskich ze Stojkowa zaprasza!

Ochotnicza Straż Pożarna i Koło Gospodyń Wiejskich ze Stojkowa organizują w najbliższą sobotę piknik rodzinny z szeregiem atrakcji. Dochód z wydarzenia zasili  fundusz  przeznaczony na zakup sztandaru dla miejscowej jednostki OSP.

• Piknik w Stojkowie. Zebrano pokaźny fundusz na zakup sztandaru

Strażacy i Gospodynie ze Stojkowa zorganizowały piknik rodzinny , podczas którego  zbierano środki na zakup sztandaru dla miejscowej OSP. Dochód z loterii fantowej , stoiska z wypiekami gospodyń, grilla strażackiego oraz aukcji różnych przedmiotów i nie tylko ,powiększył fundusz przeznaczony na ten szczytny cel. Rozegrany został również mecz piłki nożnej pomiędzy OSP Stojkowo i Samorządowcami Gminy Dygowo. Radni gminni zadeklarowali wsparcie inicjatywy ufundowania sztandaru kwotą nie mniejszą niż 1000 złotych. Przewodniczący radny gminy, Jerzy Leszczyński ,część środków wrzucił do skarbony przed rozpoczęciem aukcji, którą prowadził wójt Grzegorz Starczyk. Łącznie na aukcji wylicytowano 3860 zł , a z pozostałych działalności 4000 zł, razem daje to kwotę 7860 zł!

• Wspólna akcja strażaków i gospodyń ze Stojkowa

Ochotnicza Straż Pożarna w Stojkowie wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich zorganizowała akcję sprzątania miejscowości. Zebrano duże ilości odpadów, które zalegały w przydrożnych rowach i zieleńcach. Akcję zakończyło wspólne grillowanie i mecz siatkówki.