• Budowa remizy OSP i terenu rekreacyjnego w Dygowie z lotu drona

Nowo budowana remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Dygowie nabiera kształtu. Trwają prace przy wznoszeniu najwyższego elementu obiektu – wieży. Wokół remizy rozpoczęły się również roboty ziemne związane z budową terenu rekreacyjnego, tzw. Placu Pokoleń.

• Budowa remizy OSP w Dygowie. Chudziak wylany (foto)

Na budowie remizy OSP w Dygowie wylano warstwę chudziaka –chudego betonu i rozpoczęły się roboty zbrojenia fundamentów.

• Inwestycja w centrum Dygowa z lotu drona

Budowa remizy OSP i terenu rekreacyjnego w Dygowie tym ram przedstawiamy z lotu drona.

Fotografia: Zbigniew Drewniak

• Jak będzie zagospodarowany teren w centrum Dygowa?

Zakończyły się prace związane z uprzątnięciem gruzowiska przy skrzyżowaniu ulicy Kołobrzeskiej i Głównej w Dygowie. Gruz przetransportowany został na plac gminny przy PSZOK w Dygowie. Mieszkańcy gminy mogą nieodpłatnie wybrać z pryzm cegłę na własne potrzeby, oczywiście po wcześniejszym zgłoszeniu w urzędzie gminy.

Na minionej sesji rady gminy wójt Grzegorz Starczyk przedstawił plany ( wideo od 10 minuty) związane z zagospodarowaniem terenu objętego ulicami: Główna, Kołobrzeska i Ogrodowa. Plany są ambitne i obejmują budowę remizy OSP, terenu rekreacyjnego oraz uwzględniają budowę skrzyżowania z ruchem okrężnym. Niestety realizacja tych przedsięwzięć związana jest przede wszystkim z pozyskaniem finansowania , a w przypadku ronda również większego zainteresowania i udziału finansowego po stronie  Zarządu Dróg Wojewódzkich.

• Nowa remiza OSP w Dygowie. Wójt i strażacy zapoznali się z projektem koncepcyjnym

Pomysł budowy nowej remisy OSP w Dygowie nabiera kształtu w koncepcji architektoniczno – budowlanej zaprezentowanej przez pracownię AMANDES ARCHITEKTURA Aneta Mandes-Woźniak z Kołobrzegu. Podczas roboczego spotkania wójt Grzegorz Starczyk i przedstawiciele OSP Dygowo zapoznali się z projektem koncepcyjnym nowej remizy. Uwagi przyszłych użytkowników oraz inwestora są ważnym elementem dopracowania obiektu pod względem funkcjonalnym i możliwości finansowych.

• Umowa na budowę remizy OSP i Placu Pokoleń w Dygowie podpisana!

20 grudnia  podpisana została w Urzędzie Gminy Dygowo umowa na budowę centrum rekreacyjnego - tzw. Placu Pokoleń wraz z remizą OSP w Dygowie. Konsorcjum firm- Usługi Remontowo -Budowlane Sebastian Iwicki z  Bardów i  Firma Transportowo- Handlowa Karolina Szymeta z Kołobrzegu, które wygrało przetarg ma 370 dni na realizację jak dotąd najdroższej inwestycji gminnej. Inwestycja to dwa zadania:

Zadanie  I – „Budowa remizy strażackiej wraz z niezbędną infrastrukturą” – za kwotę 7.500.000,00 zł

Zadanie II - „Budowa publicznego terenu sportu i rekreacji” – za kwotę 2 800 000,00 zł brutto

Łącznie to kwota 10 300 000,00 złotych brutto!

Projekt dofinansowany jest z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych w kwocie 7.830.000,00 zł.

Projekt architektoniczno-budowlany wykonała pracownia AMANDES Architektura Kołobrzeg.