• Akcja charytatywna w Czerninie

Dziś świetlica wiejska w Czerninie oraz plac przed budynkiem tętniły życiem, zgromadzonym z entuzjazmem ludzi, gotowych wesprzeć rodzinę dotkniętą nieszczęściem po pożarze w sąsiedniej

miejscowości. Wspaniała mobilizacja społeczności sprawiła, że do akcji charytatywnej włączyli się zarówno nauczyciele miejscowej szkoły, artyści ,jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, Koła Gospodyń Wiejskich, jak i mieszkańcy przyległych miejscowości.

Wnętrze budynku świeciło różnorodnością kolorów i aromatów, bowiem kilkanaście stoisk cieszyło się obecnością rozmaitych ciast i przekąsek. Dodatkowo, dla najmłodszych uczestników przygotowano atrakcje w postaci loterii fantowej oraz innych rozrywek. Zabytkowe auta ustawione na placu dodawały uroku całej inicjatywie.

Serca hojnych darczyńców przyczyniły się do zebrania funduszy, które zostaną przeznaczone na pomoc poszkodowanej rodzinie. To wydarzenie nie tylko jednoczyło społeczność, ale również świadczy o solidarności i gotowości do pomocy w obliczu trudności.

• OSP Dygowo zebrała 50 latarek i 150 baterii dla dzieci w Ukrainie

Ochotnicza Straż Pożarna w Dygowie w ramach akcji „Święta bez taty” organizowanej przez Fundację Uniters (United Volunteers) i polegającej na podarowaniu każdemu dziecku na Ukrainie małej latarki, zebrała 50 latarek i 150 baterii. Wszystko zostało już wysłane do punktu magazynowego skąd będzie przewiezione na Ukrainę.

Zarząd OSP Dygowo serdecznie dziękuje Wszystkim ,  którzy przyłączyli się do akcji.

• Pomagamy zawodnikowi Rasela Dygowo

Klub sportowy Rasel Dygowo włączył się w akcję pomocową dla zawodnika  Marcina Becmera, który boryka się z poważną kontuzją więzadła przedniego krzyżowego i łąkotki przyśrodkowej i pobocznej. Niezbędna jest operacja , której koszt to 16 000 złotych.

W związku z tym w najbliższą niedzielę 16 maja odbędzie się turniej najmłodszych piłkarzy oraz kiermasz słodkich wypieków. Prezes klubu –Andrzej Wojciechowski w zaproszeniu na to wydarzenie podkreśli: Jest to szczytny cel ,pomoc dla tego chłopaka. Zostawił zdrowie na naszym boisku, dla naszego klubu.

Trwa również zbiórka środków finansowych na portalu Zrzutka. pl.

Zapraszamy na stadion w Dygowie w niedzielę oraz do udziału w zbiórce w internecie! Szczegóły w materiale poniżej.

• Społeczność Wrzosowa wsparła poszkodowanych w pożarze

W świetlicy wiejskie we Wrzosowie miejscowe sołectwo oraz strażacy z OSP i Gminny Ośrodek Kultury w Dygowie zorganizowali niedzielną kawiarenkę na rzecz pomocy rodzinie poszkodowanej w pożarze. Ciasta i pierogi przygotowane przez mieszkańców Wrzosowa i okolic rozeszły się błyskawicznie . Pozyskane środki finansowe podczas tej szlachetnej akcji zostaną przeznaczone na wsparcie poszkodowanej rodziny. W ten sposób lokalna społeczność jednoczy się, aby solidarnie sprostać wyzwaniom i okazać pomoc potrzebującym, ofiarując nie tylko materialną pomoc, ale również wsparcie emocjonalne.