• Super obiekt w Dygowie. Umowa podpisana, 535 dni na realizację

Rozbudowa budynku użyteczności publicznej w Dygowie to oficjalna na nawa obiektu, który zostanie wybudowany w Dygowie przy ulicy Kolejowej.  Budowla będzie łączyć w sobie funkcje kulturalne ,oświatowe , sportowe i społeczne, będzie spełniać rolę gminnego centrum wielokierunkowej działalności.

25 czerwca podpisana została umowa na realizację tej inwestycji, symbolicznie na dachu popularnych fundamentów ,gdzie mieściła się siedziba klubu piłkarskiego, siłownia i przedszkole. Wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk i wykonawca -właściciel firmy z Bardów Sebastian Iwicki  sygnowali umowę , która daje zielone światło do rozpoczęcia robót.

Wartość zadania to kwota 7.300.000,00 zł brutto, termin wykonania 535 dni tj. 12/12/2022 roku.

Inwestycja finansowana będzie ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

• Umowa na budowę sali gimnastycznej w Czerninie podpisana

Budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Czerninie stał się faktem. W pomieszczeniu szkolnym, które przez wiele lat wykorzystywane  było do zajęć wychowania fizycznego ,wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk podpisał umowę z firmą ,która w ciągu dziewięciu miesięcy (do 24.06.2024) wybuduje nowy obiekt o powierzchni użytkowej 440 m kw..

Zadanie realizować będzie Przedsiębiorstwo Budowlane „IN-TECH” Janusz Paprocki  ze Świdwina. Koszt wykonania inwestycji to kwota 3 618 713,63 zł. Gmina Dygowo otrzymała dofinansowania na budowę ze Sportowej Polski 1 194 000,00 zł i z Polskiego Ładu 2 423 813,63 zł , tym samym całość kosztu inwestycji będzie pokryta ze środków zewnętrznych.