• Dachowanie kombajnu na wzniesieniu

  W Gąskowie podczas prac żniwnych na pochyłości terenu kombajn przewrócił się na dach. Szczęśliwie operatorowi maszyny nic się nie stało. Do zdarzenia wezwane zostały zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Kołobrzegu oraz jednostki OSP z Dygowa , Czernina i Wrzosowa. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie maszyny rolniczej oraz terenu na wypadek zapłonu wyciekającego paliwa. Przy użyciu sprzętu z samochodu ratownictwa chemicznego wypompowano bezpiecznie olej napędowy ze zbiornika kombajnu.

 • Dygowo. Pożar sadzy w przewodzie kominowym

  Zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej z Dygowa oraz Jednostka Ratowniczo- Gaśnicza i podnośnik  Państwowej Straży Pożarnej z Kołobrzegu brały udział w akcji gaszenia sadzy w przewodzie kominowym w centrum Dygowa.

 • Kolejne powalone drzewa na terenie gminy Dygowo

  Strażacy z OSP Dygowo wyjeżdżali w dniu dzisiejszym dwa razy do usuwania powalonych drzew. W  Stramniczce drzewo spadło na drogę powiatową i na linie telekomunikacyjną. W Miechęcinie wiatrołom przez chwilę utrudniał ruch na drodze wojewódzkiej nr 163.

  Fot. OSP Dygowo

 • Pożar ścierniska w czasie prac polowych

  Żniwa w pełni. W czasie prac żniwnych między Bardami a Czerninem doszło do pożaru ściernika. Do zdarzenia zadysponowane zostały jednostki OSP Dygowo ,OSP Wrzosowo  i dwa zastępy JRG Państwowej Straży Pożarnej z Kołobrzegu.

  Ze względu na rodzaj zdarzenia i duże ryzyko rozprzestrzeniania się ognia do działań zadysponowane zostały również OSP z Gościna i Robunia.

  Na szczęście , dzięki pomocy sąsiedzkiej rolników, którzy oborali ciągnikami zarzewie ognia oraz jednostek straży pożarnej udało szybko opanować sytuację.

  Zdjęcia OSP Dygowo

 • Szkoła w Czerninie. Bicie rekordu RKO

  16 października w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Czerninie , Akademia Ratownictwa Wojciech Grzesiak wraz z uczniami i kadrą szkoły przystąpiła do próby „Bicia rekordu w pierwszej pomocy". Przez 30 minut  (12,00 – 12.30) ,uczestnicy akcji prowadzili RKO na fantomach ćwiczebnych. Akcja oprócz wyniku miała na celu naukę i doskonalenie umiejętności niesienia pierwszej pomocy. Dowiedzieliśmy się, że wspólnie można być częścią "wielkiej sprawy" oraz uczyć przez dobrą zabawę. Dla wszystkich uczestników akcji ,dzięki uprzejmości Hotelu New Skanpol Kołobrzeg został przygotowany pamiątkowy tort oraz słodkie przekąski.  Głównym organizatorem akcji była Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

  Duże podziękowania kierujemy do:

  - Hotel New Skanpol K-g za zapewnienie przekąsek oraz za okazjonalny tort,

  - Akademia Ratownictwa Wojciech Grzesiak za użyczenie sprzętu ratowniczego i za patronat nad akcją,

  - Społeczności SP Czernin za udział w akcji.

  Informacja: Łukasz Jagła SP Czernin

 • Sztab „CAFE” WOŚP w Czerninie zaprasza!

  Lubimy takie dni, kiedy dużo się dzieje - zresztą u nas zawsze dużo się dzieje ponieważ otacza nas gro pozytywnych ludzi.

  Sztab oficjalnie otwiera się w niedzielę 30 stycznia o godzinie 13.00. Spotykamy się w świetlicy wiejskiej w Czerninie. Przygotowaliśmy dla odwiedzających poczęstunek jak na porządne "CAFE" przystało super atrakcje. 

  Odwiedzą nas ponownie przepiękne motoryzacyjne perełki, więc i niektórym wspomnienia lub marzenia się dadzą we znaki... Wozem strażackim też warto się przejechać, by poczuć ten zew strażaka. Dodatkowo będzie można nakarmić kuce lub pstryknąć sobie fotkę z fajnym zwierzakiem.

  Jeśli to Cię nie interesuje, zawsze można podejść i „powyjadać" coś z menu lub zabrać dla znajomych.

  Można nawet przyjść z włosami w nieładzie - sztab także przewidział, że możesz mieć lenia w niedzielę - uczeszemy  czy ubarwimy nieco Twoją fryzurę.

  Chyba, że jesteś oporny/oporna na to wszystko - może pokażesz jaka jesteś „bestią" podczas licytacji gadżetów WOŚP! Licytacja rozpoczyna się o godzinie 16.00.

  Na zakończenie imprezy wszyscy chętni i obecni „wypuszczą" światełko do nieba.

   Serdecznie zapraszamy - nie bądź gapą, nie przegap imprezy!

  A tak grała w Czerninie Orkiestra WOŚP w poprzednich latach 2018, 2019 i 2020.

   

   

 • Sztab WOŚP w Czerninie zaprasza!

  W trakcie trwania Finału zapraszamy na obszerny bufet (ciasta, ciasteczka z domowego wypieku, popcorn i wata cukrowa, gofry i galaretki - domowa zupa, pierogi, hot-dogi i zapiekanki oraz napoje tj. kawa, herbata - napoje gazowane, soki, woda)... Dodatkowo w czasie wspólnego kwestowania będzie można nacieszyć oko autami starej daty dzięki SMDM - Kołobrzeg... Sama licytacja będzie zawierała szereg ciekawych gadżetów i  wiele niespodzianek.... Zapraszamy!

   

 • Sztab WOŚP w Czerninie zebrał 20 500 złotych!

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała na trzydziestym, jubileuszowym  Finale. Na świetlicy w Czerninie od godziny 13.00 działało CAFE WOŚP, a o 16.00 ruszyła aukcja przedmiotów przekazanych sztabowi przez darczyńców. Łącznie do puszek Orkiestry w Czerninie trafiło 20.500 złotych , w tym z licytacji zebrano 5 283,10 złotych. Aukcję tradycyjnie prowadzili:  Jadwiga Puton-dyrektor szkoły w Czerninie i Grzegorz Starczyk- wójt Gminy Dygowo.

 • WOŚP 2020 w Czerninie. Rekordowa aukcja. Trwa liczenie łącznej kwoty

  W Szkole Podstawowej w Czerninie odbył się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy . Sztab ,  z nauczycielem wychowania fizycznego – Łukaszem Jagłą na czele, zagrał  już po raz dziewiąty i można powiedzieć, ze jest reprezentacją całej gminy Dygowo w tym dziele.

  Głównym punktem finału była tradycyjnie aukcja przedmiotów podarowanych przez sponsorów. Prowadzący licytację , dyrektorka szkoły w Czerninie  Jadwiga Puton i wójt Grzegorz Starczyk , jak zwykle stanęli na wysokości zadania. Skutecznie zachęcali do podbijania stawki tak ,że aukcja zakończyła się rekordowo. Zebrano 16 147, 30 złotych i 52 euro!

  Duży udział w tym rekordzie ma sołectwo z Dygowo, które przekazało kwotę 4000 złotych zebraną w czasie balu sylwestrowego. Również Stowarzyszenie „Senior” z Piotrowic dorzuciło do puszki aukcyjnej ponad pięćset złotych , które uzyskało z tegorocznej sprzedaży dekoracji świątecznych na jarmarku bożonarodzeniowym w Dygowie.

  Jest już rekord z akcji , ale liczenie łącznej kwoty  zebranej w Czerninie trwa. W oczekiwaniu na podanie przez bank informacji zapraszam do obejrzenia materiału wideo z wczorajszego wydarzenia.

 • WOŚP w Czerninie zebrała ponad 29 tysięcy złotych!

  W 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy włączył się , już po raz kolejny ,sztab wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej w Czerninie. Centrum wydarzeń Orkiestry znajdowało się w świetlicy wiejskiej. Głównym wydarzeniem tradycyjnie była aukcja przedmiotów przekazanych sztabowi przez darczyńców. O 15.30 ruszyła licytacja ,z której zebrano 11 621,79 złotych. Rekordowa kwota podczas  licytacji padła za tort ufundowany przez Stowarzyszenie Miłośników Dawnej Motoryzacji. Do puszki WOŚP trafiło 3 350 złotych z zrzutki wielu osób. Aukcję prowadzili:  Jadwiga Puton-dyrektor szkoły w Czerninie i Grzegorz Starczyk- wójt Gminy Dygowo. Łącznie do puszek Orkiestry w Czerninie trafiło 29.021,73 złotych !

 • Zebrana w czasie balu kwota trafi do puszki WOŚP

  W Dygowie odbył się wyjątkowy bal sylwestrowy. Szampańska zabawa połączona była z inicjatywą charytatywną, której efekt to zebrana kwota cztery tysiące złotych. 12 stycznia ,w czasie 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizowanego w szkole w Czerninie, uzyskane środki będą przekazane do puszki. Sołtys Wojciech Galek wraz z pozostałymi organizatorami imprezy pragną serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom balu za wspaniałą zabawę i okazany dar serca.