• Charytatywny Piknik w Czerninie: Pomoc dla Oliwii

Ochotnicza Straż Pożarna w Czerninie wraz z sołectwami Bogucino, Czernin, Dębogard i Stramniczka zorganizowały akcję charytatywną, której celem była pomoc chorej na endometriozę Oliwii. Jedynym sposobem na uratowanie jej zdrowia jest kosztowna operacja.

Przed południem w Czerninie rozpoczął się piknik, na który licznie przybyli mieszkańcy Czernina oraz okolicznych miejscowości. Lista atrakcji była imponująca. Na licznych stoiskach można było spróbować rozmaitych przysmaków, zarówno słodkich, jak i wytrawnych. Grochówkę oferowała kuchnia polowa. Działała loteria fantowa. Dzieci cieszyły się z zabaw na zjeżdżalniach, animacji, przejażdżek na konikach i quadzie. Wszyscy mogli posłuchać ballad na żywo.

Kulminacyjnym punktem dnia była aukcja przedmiotów i voucherów przekazanych przez sponsorów, których lista była naprawdę długa. Największym hitem i jednocześnie rekordowym punktem pod względem zebranej kwoty był lot widokowy helikopterem.

Aukcję prowadził tradycyjnie najlepszy aukcjoner w gminie Dygowo – wójt Grzegorz Starczyk. Towarzyszyli mu Oliwia, sołtyska Katarzyna Majcher oraz strażacy z OSP w Czerninie, z prezesem Januszem Szpytko na czele.

Dzięki zaangażowaniu i hojności uczestników udało się zebrać znaczącą kwotę, która z pewnością przybliży Oliwię do niezbędnej operacji. Wspólna inicjatywa pokazała, że społeczność potrafi się zjednoczyć w trudnych chwilach i wspierać potrzebujących.

• Organizatorzy pikniku charytatywnego w Czerninie dziękują

Festyn charytatywny dla Oliwii  , który odbył się w niedzielę 16 czerwca 2024 roku w Czerninie przeszedł nasze oczekiwania. To dzięki Wam Wszystkim Oliwia  będzie mogła być operowana.  Kwota ,którą udało nam się zebrać sprawiła , że cel został osiągnięty.  Kwota  uzyskana z całego festynu to 36 000 zł oraz 3 500 zł, które zostało podarowane przez osoby nie mogące uczestniczyć w festynie.

Z całego serca dziękujemy Wszystkim osobom ,które pomogły w  przygotowaniu festynu, Wszystkim Sponsorom i Darczyńcom oraz Wszystkim , którzy przybyli na piknik. Bez Was wszystkich nie dalibyśmy rady!

Dziękujemy !

Zarząd OSP w Czerninie i organizatorzy

• Pustary charytatywnie dla Kingi. Zebrano ponad 20 tysięcy złotych

Na pikniku charytatywnym w Pustarach, podczas którego zbierano pieniądze na leczenie 21-letniej Kingi - młodej mamy, lokalna społeczność pokazała, że solidaryzuje się z rodziną. Mieszkańcy Pustar, gminy Dygowo , wiele osób z poza gminy , organizacje oraz  firmy chętnie odpowiedziały na apel pomocy. Mimo niesprzyjającej aury pogodowej nie zabrakło hojnych ludzi o dobrym sercu. Obecność tylu osób była otuchą dla rodziny Kingi, pokazała ,że w obliczu cierpienia nie są sami.

Pieniądze są bardzo ważne, bo dają możliwość leczenia Kingi. W czasie pikniku zebrano łącznie 20 817 złotych. W tej kwocie 6 340 złotych uzyskano z aukcji przedmiotów przekazanych  przez darczyńców.

Ludzka solidarność i dar sera przyniosły efekty na lepsze jutro dla Kingi.

• Zaproszenie na piknik charytatywny Dla Kingi

W sobotę w Pustarch odbędzie się wydarzenie charytatywne mające na celu wsparcie Kingi Majewskiej - młodej mamy, mieszkanki Pustar, która przeszła operacje guza mózgu. Zbierane będą środki na kosztowna rehabilitację. Szczegóły w materiale wideo.

Możesz wesprzeć Kingę również  na stronie www.siepomaga.pl/kinga-majewska lub poprzez FB: Licytacje dla Kingi NA LEPSZE JUTRO