Ochotnicza Straż Pożarna w Czerninie wraz z sołectwami Bogucino, Czernin, Dębogard i Stramniczka zorganizowały akcję charytatywną, której celem była pomoc chorej na endometriozę Oliwii. Jedynym sposobem na uratowanie jej zdrowia jest kosztowna operacja.

Przed południem w Czerninie rozpoczął się piknik, na który licznie przybyli mieszkańcy Czernina oraz okolicznych miejscowości. Lista atrakcji była imponująca. Na licznych stoiskach można było spróbować rozmaitych przysmaków, zarówno słodkich, jak i wytrawnych. Grochówkę oferowała kuchnia polowa. Działała loteria fantowa. Dzieci cieszyły się z zabaw na zjeżdżalniach, animacji, przejażdżek na konikach i quadzie. Wszyscy mogli posłuchać ballad na żywo.

Kulminacyjnym punktem dnia była aukcja przedmiotów i voucherów przekazanych przez sponsorów, których lista była naprawdę długa. Największym hitem i jednocześnie rekordowym punktem pod względem zebranej kwoty był lot widokowy helikopterem.

Aukcję prowadził tradycyjnie najlepszy aukcjoner w gminie Dygowo – wójt Grzegorz Starczyk. Towarzyszyli mu Oliwia, sołtyska Katarzyna Majcher oraz strażacy z OSP w Czerninie, z prezesem Januszem Szpytko na czele.

Dzięki zaangażowaniu i hojności uczestników udało się zebrać znaczącą kwotę, która z pewnością przybliży Oliwię do niezbędnej operacji. Wspólna inicjatywa pokazała, że społeczność potrafi się zjednoczyć w trudnych chwilach i wspierać potrzebujących.