• Sprawy Wójta Gminy Dygowo Zwykłe i Niezwykłe (15)

W kolejnym odcinku Spraw Wójta poruszone zostały tematy : podwyżka cen energii, dodatki osłonowe, wnioski gminy do drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, przebudowa ulicy Głównej w Dygowie i ścieżka rowerowa do Ustronia Morskiego.

• Sprawy Wójta Gminy Dygowo Zwykłe i Niezwykłe (17)

W 17 odcinku Spraw Wójta Gminy Dygowo, wójt Grzegorz Starczyk odniósł się do tematów dotyczących cen energii i dystrybucji węgla przez samorządy oraz trudności związanych z rozstrzygnięciem przetargów gminnych inwestycji.

• Wójta Gminy Dygowo Sprawy Zwykłe i Niezwykłe (19)

Zapraszam na rozmowę z wójtem Gminy Dygowo o inwestycjach gminnych, ofercie wakacyjnej  dla dzieci przygotowanej przez ośrodek kultury , piątym już absolutorium podczas kadencji oraz planach na uatrakcyjnienie turystycznie gminy Dygowo.

• Wójta Gminy Dygowo Sprawy Zwykłe i Niezwykłe (21)

Cykliczne spotkanie z wójtem Gminy Dygowo tym razem plenerowe, miało miejsce w na terenie budowy tzw. placu pokoleń i remizy OSP w Dygowie. Wśród poruszonych tematów tradycyjnie najwięcej czasu poświęcono inwestycjom gminnym wśród których wójt obszernie przedstawił perspektywy budowy sieci ścieżek rowerowych. Rozmawiano o przedsięwzięciach inwestorów zewnętrznych w zakresie  budowy elektrowni słonecznych oraz o wydarzeniach związanych z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi z terenu gminy Dygowo.

• Wójta Gminy Dygowo Sprawy Zwykłe i Niezwykłe (22)

Rok 2023 należy do rekordowych jeśli chodzi o nominalną wartość inwestycji realizowanych w gminie Dygowo. W 22 spotkaniu z Wójtem Gminy Dygowo omówione zostały ostatnie w tym roku realizacje , które są na etapie analiz ofert przetargowych. Przy okazji małych zadań wykonanych przy drodze wojewódzkiej nr 163 w Czerninie , Miechęcinie i Jazach ,poruszany był temat remontu generalnego tej kluczowej drogi w gminie. Końcówkę programu poświęcono budżetowi na 2024 rok.

• Wójta Gminy Dygowo Sprawy Zwykłe i Niezwykłe (23)

Cykliczne programy z Grzegorzem Starczykiem o tytule "Wójta Gminy Dygowo: Sprawy Zwykłe i Niezwykłe" stanowią istotną część aktywności wójta od początku jego kadencji. Programy te, będące swoistym oknem na życie gminy, umożliwiają mieszkańcom zrozumienie funkcjonowania samorządu lokalnego w różnych aspektach. Prezentowane są przez wójta sprawy codzienne , ale jednocześnie niezwykłe z perspektywy lokalnej społeczności.

Ostatnie spotkanie  przed wyborami samorządowymi z wójtem Gminy Dygowo skoncentrowało się na istotnych kwestiach, takich jak wpływ deszczowej aury na stan dróg i terenów gminnych. W trakcie rozmowy poruszono także temat inwestycji w miejscowościach Czernin, Miechęcino i Wrzosowo oraz na jakim etapie są przygotowania do modernizacji obiektu przyszłego żłobka w Dygowie. Poruszony został również temat wyborów samorządowych -startu wójta na koleją kadencję w i zmiany okręgów i obwodów głosowania na terenie gminy Dygowo.