• Sprawy Wójta Gminy Dygowo Zwykłe i Niezwykłe (15)

  W kolejnym odcinku Spraw Wójta poruszone zostały tematy : podwyżka cen energii, dodatki osłonowe, wnioski gminy do drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, przebudowa ulicy Głównej w Dygowie i ścieżka rowerowa do Ustronia Morskiego.

 • Sprawy Wójta Gminy Dygowo Zwykłe i Niezwykłe (17)

  W 17 odcinku Spraw Wójta Gminy Dygowo, wójt Grzegorz Starczyk odniósł się do tematów dotyczących cen energii i dystrybucji węgla przez samorządy oraz trudności związanych z rozstrzygnięciem przetargów gminnych inwestycji.

 • Wójta Gminy Dygowo Sprawy Zwykłe i Niezwykłe (19)

  Zapraszam na rozmowę z wójtem Gminy Dygowo o inwestycjach gminnych, ofercie wakacyjnej  dla dzieci przygotowanej przez ośrodek kultury , piątym już absolutorium podczas kadencji oraz planach na uatrakcyjnienie turystycznie gminy Dygowo.

   

 • Wójta Gminy Dygowo Sprawy Zwykłe i Niezwykłe (21)

  Cykliczne spotkanie z wójtem Gminy Dygowo tym razem plenerowe, miało miejsce w na terenie budowy tzw. placu pokoleń i remizy OSP w Dygowie. Wśród poruszonych tematów tradycyjnie najwięcej czasu poświęcono inwestycjom gminnym wśród których wójt obszernie przedstawił perspektywy budowy sieci ścieżek rowerowych. Rozmawiano o przedsięwzięciach inwestorów zewnętrznych w zakresie  budowy elektrowni słonecznych oraz o wydarzeniach związanych z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi z terenu gminy Dygowo.

 • Wójta Gminy Dygowo Sprawy Zwykłe i Niezwykłe (22)

  Rok 2023 należy do rekordowych jeśli chodzi o nominalną wartość inwestycji realizowanych w gminie Dygowo. W 22 spotkaniu z Wójtem Gminy Dygowo omówione zostały ostatnie w tym roku realizacje , które są na etapie analiz ofert przetargowych. Przy okazji małych zadań wykonanych przy drodze wojewódzkiej nr 163 w Czerninie , Miechęcinie i Jazach ,poruszany był temat remontu generalnego tej kluczowej drogi w gminie. Końcówkę programu poświęcono budżetowi na 2024 rok.

 • Wójta Gminy Dygowo Sprawy Zwykłe i Niezwykłe (23)

  Cykliczne programy z Grzegorzem Starczykiem o tytule "Wójta Gminy Dygowo: Sprawy Zwykłe i Niezwykłe" stanowią istotną część aktywności wójta od początku jego kadencji. Programy te, będące swoistym oknem na życie gminy, umożliwiają mieszkańcom zrozumienie funkcjonowania samorządu lokalnego w różnych aspektach. Prezentowane są przez wójta sprawy codzienne , ale jednocześnie niezwykłe z perspektywy lokalnej społeczności.

  Ostatnie spotkanie  przed wyborami samorządowymi z wójtem Gminy Dygowo skoncentrowało się na istotnych kwestiach, takich jak wpływ deszczowej aury na stan dróg i terenów gminnych. W trakcie rozmowy poruszono także temat inwestycji w miejscowościach Czernin, Miechęcino i Wrzosowo oraz na jakim etapie są przygotowania do modernizacji obiektu przyszłego żłobka w Dygowie. Poruszony został również temat wyborów samorządowych -startu wójta na koleją kadencję w i zmiany okręgów i obwodów głosowania na terenie gminy Dygowo.

 • Wójta Gminy Dygowo Sprawy Zwykłe i Niezwykłe II 1 (24)

  Wraz z rozpoczęciem drugiej kadencji wójta Gminy Dygowo, Grzegorza Starczyka, startujemy z cyklicznymi spotkaniami z włodarzem gminy w ramach programu "Wójta Gminy Dygowo: Sprawy Zwykłe i Niezwykłe". Nagrania te będą oznaczone rzymską cyfrą II, co podkreśla, że są one częścią drugiej serii programu.

  W pierwszym odcinku tej serii tradycyjnie poruszymy tematy inwestycyjne, omówimy problemy zgłaszane przez mieszkańców podczas spotkań w sołectwach, które miały miejsce przy okazji wyborów sołtysów. Zajmiemy się również sprawami dotyczącymi klubów piłkarskich działających na terenie gminy. Na koniec odcinka omówimy nową formułę tegorocznej Gonitwy Łososiowej.

  Serdecznie zapraszam do obejrzenia pierwszego odcinka nowej serii.