• Budowa remizy i terenu rekreacyjnego w Dygowie zakończona

Dobiegła końca największa inwestycja realizowana w tym roku w Dygowie. Nowa remiza Ochotniczej Straży Pożarnej i przylegający do niej tzw. Plac pokoleń zostały ukończone i zgłoszone przez wykonawcę do odbioru.

• Budowa remizy OSP i placu pokoleń w Dygowie z lotu drona

Od rozpoczęcia budowy remizy OSP i terenu rekreacyjnego w centrum Dygowa minęło już pięć miesięcy. Widać bryłę budynku remizy i rys zagospodarowania trenu wokół.

• Kolejne wysokie kwoty ofert w przetargach Gminy Dygowo

15 września odbył się drugi przetarg ma budowę remizy i placu pokoleń w Dygowie. Tym razem przedmiot zamówienia składał się z dwóch części. Wpłynęły tylko dwie oferty.  Na 1 część tj. budowę remizy wpłynęły dwie oferty  na kwoty  8 790 000 zł i 9 930 000 zł (konsorcjum firm) ,kwota Gminy Dygowo 6 600 000 zł . Na 2 część tj. budowę placu pokoleń wpłynęła jedna oferta konsorcjum firm na kwotę 4 500 000 zł ,kwota Gminy Dygowo 2 100 000 zł.

W przetargu na budowę hali gimnastycznej w Czernienie wpłynęły trzy oferty. Najniższa  oferta to kwota 6 695 283 zł, kolejne oferty to wartości 8 300 000 zł i 9 780 777 zł (konsorcjum) ,kwota Gminy Dygowo 3 940 000 zł.

W każdym z przypadków wartości ofert znacznie  przewyższają kwoty jakie Gmina Dygowo może przeznaczyć na przedmiotowe zadania.

• Plac pokoleń i remiza OSP w Dygowie. Uchwała, przetarg i realizacja (PODCAST)

Gmina otrzymała 7.830.000 złotych  z drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych Rządowego Funduszu Polski Ład na budowę centrum rekreacyjnego zwanego placem pokoleń wraz z remizą w centrum Dygowa. Po wprowadzeniu wymienionej kwoty do budżetu gminy na najbliższej sesji będzie można rozpocząć procedurę przetargową na tę inwestycję. Do tego momentu wszystko jest oczywiste. Ile firm stanie do przetargu i jakie kwoty zaoferują? Tego dziś nie da się przewidzieć.

Wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk w podcaście poniżej przedstawił w tej sprawie swój punkt widzenia.

• Przetarg na budowę placu pokoleń i remizy w Dygowie. Wójt: „zostaliśmy sprowadzeni na ziemię” (PODCAST)

10 sierpnia otwarte zostały oferty przetargu publicznego na budowę tzw. placu pokoleń i remizy OSP w Dygowie. Wpłynęła tylko jedna oferta i to znacznie przewyższająca kwotę , którą przeznaczyła na to zadanie Gmina Dygowo. Wójt Gminy Dygowo, Grzegorz Starczyk ,odnosząc się do zaistniałej sytuacji powiedział między innymi: Wyniki postepowań przetargowych jasno nam sygnalizują, że z naszego punktu widzenia nie dzieje się dobrze na rynku zamówień publicznych  dlatego że kwoty które jeszcze niedawno   wydawały się kwotami bezpiecznymi czy też takimi gdzie  nie było absolutnie  żadnego ryzyka , żadnego niebezpieczeństwa ,że daną inwestycję nie uda się zrobić  dzisiaj brutalnie zostaliśmy sprowadzeni na ziemię i dzisiaj jest już bardzo duże ryzyko ,że część z inwestycji ,które zostały zaplanowane być może nie będzie zrealizowana.

W podcaście poniżej Wójt Gminy Dygowo omówił najbliższe plany inwestycyjne związane z wymienioną już wyżej budową placu pokoleń i remizy , budową sali gimnastycznej w Czerninie oraz przedstawił sytuację związaną z realizowanymi inwestycjami tj. budową domu kultury i  budowy inkubatora przedsiębiorczości.