• OSP Dygowo. Podsumowanie projektu w ramach Programu Społecznik

  Najmłodsze drużyny jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej  w Dygowie brały udział w  projekcie prospołecznym i proekologicznym pn. "DDP i MDP w Dygowie - uczymy się ratować innych i działamy w zgodzie z naturą". Środki finansowe jednostka otrzymała z Programu Społecznik 2022-2024.

  28 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Dygowie miało miejsce podsumowanie tego projektu . W spotkaniu członkami MDP i OSP Dygowo uczestniczyła Anna Bańkowska – Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, Grzegorz Starczyk – Wójt Gminy Dygowo.  Projekt podsumował prezes OSP Dygowo, Marcin Tekiel.

  W ramach projektu zakupiono fantomy do ćwiczeń reanimacyjnych, młodzież brała udział w  szkoleniach w zakresie ratownictwa medycznego i sadzeniu lasu na terenie gminy Dygowo.

   

 • Projekt OSP Dygowo. Umowa w ramach Programu Społecznik podpisana

  Na sali konferencyjnej Hali Millenium w Kołobrzegu organizacje społeczne z powiatu kołobrzeskiego  podpisały umowy w ramach I naboru wniosków na rok 2023 Programu Społecznik 2022-2024. Wśród zakwalifikowanych w naborze wniosków był projekt prospołeczny i proekologiczny Ochotniczej Straży Pożarnej z Dygowa pn. "DDP i MDP w Dygowie - uczymy się ratować innych i działamy w zgodzie z naturą".

  W projekcie uczestniczyć będą dzieci i młodzież  z drużyn pożarniczych prowadzonych przez instruktorów z OSP Dygowo. Zaplanowano zajęcia w zakresie ratownictwa medycznego , bezpieczeństwa przeciwpożarowego  oraz  praktyczne zadania proekologiczne.  Projekt będzie realizowany od 1 lutego do 1 maja 2023 roku.

  Umowę z ramienia OSP Dygowo podpisał prezes Marcin Tekiel.

  Przed podpisaniem umów głos zabrali: Anna Bańkowska – Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, Janusz Gromek – Senator RP, Marek Hok –Poseł na Sejm RP oraz Natalia Wegner – Prezes Zarządu Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A będącej operatorem programu.

   

 • Środki z programu Społecznik na projekt proekologiczny OSP Stojkowo

  Na sali konferencyjnej Sanatorium Uzdrowiskowego Muszelka w Kołobrzegu organizacje społeczne z powiatu kołobrzeskiego podpisały umowy w ramach II naboru wniosków na rok 2024 Programu Społecznik 2022-2024. Wśród zakwalifikowanych projektów znalazł się prospołeczny i proekologiczny projekt Ochotniczej Straży Pożarnej ze Stojkowa pn. "W przyjaźni z pszczołami - uczymy się dbać o środowisko”.

  W projekcie uczestniczyć będą dzieci i młodzież z drużyn pożarniczych prowadzonych przez druhów OSP Stojkowo. Zaplanowano zajęcia warsztatowe w gospodarstwie pszczelarskim, konkursy, zakup i montaż domków dla pszczół oraz praktyczne zadania proekologiczne. Projekt będzie realizowany od 1 lipca do 28 września 2024 roku.

  Umowę w imieniu OSP Stojkowo podpisał prezes Marcin Górniak. Przed podpisaniem umów głos zabrali: Anna Bańkowska – Wicemarszałkini Województwa Zachodniopomorskiego oraz Natalia Wegner – Prezes Zarządu Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., będącej operatorem programu.

  #PomorzeZachodnie, #ProgramSpołecznik, #społecznik, #KARR