• OSP Dygowo. Podsumowanie projektu w ramach Programu Społecznik

    Najmłodsze drużyny jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej  w Dygowie brały udział w  projekcie prospołecznym i proekologicznym pn. "DDP i MDP w Dygowie - uczymy się ratować innych i działamy w zgodzie z naturą". Środki finansowe jednostka otrzymała z Programu Społecznik 2022-2024.

    28 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Dygowie miało miejsce podsumowanie tego projektu . W spotkaniu członkami MDP i OSP Dygowo uczestniczyła Anna Bańkowska – Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, Grzegorz Starczyk – Wójt Gminy Dygowo.  Projekt podsumował prezes OSP Dygowo, Marcin Tekiel.

    W ramach projektu zakupiono fantomy do ćwiczeń reanimacyjnych, młodzież brała udział w  szkoleniach w zakresie ratownictwa medycznego i sadzeniu lasu na terenie gminy Dygowo.

     

  • Projekt OSP Dygowo. Umowa w ramach Programu Społecznik podpisana

    Na sali konferencyjnej Hali Millenium w Kołobrzegu organizacje społeczne z powiatu kołobrzeskiego  podpisały umowy w ramach I naboru wniosków na rok 2023 Programu Społecznik 2022-2024. Wśród zakwalifikowanych w naborze wniosków był projekt prospołeczny i proekologiczny Ochotniczej Straży Pożarnej z Dygowa pn. "DDP i MDP w Dygowie - uczymy się ratować innych i działamy w zgodzie z naturą".

    W projekcie uczestniczyć będą dzieci i młodzież  z drużyn pożarniczych prowadzonych przez instruktorów z OSP Dygowo. Zaplanowano zajęcia w zakresie ratownictwa medycznego , bezpieczeństwa przeciwpożarowego  oraz  praktyczne zadania proekologiczne.  Projekt będzie realizowany od 1 lutego do 1 maja 2023 roku.

    Umowę z ramienia OSP Dygowo podpisał prezes Marcin Tekiel.

    Przed podpisaniem umów głos zabrali: Anna Bańkowska – Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, Janusz Gromek – Senator RP, Marek Hok –Poseł na Sejm RP oraz Natalia Wegner – Prezes Zarządu Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A będącej operatorem programu.

     

  • Środki z programu Społecznik na projekt proekologiczny OSP Stojkowo

    Na sali konferencyjnej Sanatorium Uzdrowiskowego Muszelka w Kołobrzegu organizacje społeczne z powiatu kołobrzeskiego podpisały umowy w ramach II naboru wniosków na rok 2024 Programu Społecznik 2022-2024. Wśród zakwalifikowanych projektów znalazł się prospołeczny i proekologiczny projekt Ochotniczej Straży Pożarnej ze Stojkowa pn. "W przyjaźni z pszczołami - uczymy się dbać o środowisko”.

    W projekcie uczestniczyć będą dzieci i młodzież z drużyn pożarniczych prowadzonych przez druhów OSP Stojkowo. Zaplanowano zajęcia warsztatowe w gospodarstwie pszczelarskim, konkursy, zakup i montaż domków dla pszczół oraz praktyczne zadania proekologiczne. Projekt będzie realizowany od 1 lipca do 28 września 2024 roku.

    Umowę w imieniu OSP Stojkowo podpisał prezes Marcin Górniak. Przed podpisaniem umów głos zabrali: Anna Bańkowska – Wicemarszałkini Województwa Zachodniopomorskiego oraz Natalia Wegner – Prezes Zarządu Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., będącej operatorem programu.

    #PomorzeZachodnie, #ProgramSpołecznik, #społecznik, #KARR

  • Warsztaty pszczelarskie dla młodych strażaków w „Miodowym Raju”

    W sobotę, 10 sierpnia 2024 roku, młodzi adepci pożarnictwa z Ochotniczej Straży Pożarnej w Stojkowie, wraz z przyjaciółmi ze Stramniczki, mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowych warsztatach pszczelarskich. Było to kolejne wydarzenie zorganizowane w ramach projektu „W przyjaźni z pszczołami - uczymy się dbać o środowisko”, który jest realizowany dzięki wsparciu Programu Społecznik 2022-2024.

    Warsztaty odbyły się w malowniczym gospodarstwie pszczelarskim „Miodowy Raj”, prowadzonym przez Państwa Rytwińskich, znanych w okolicy miłośników i znawców pszczelarstwa. W trakcie wizyty uczestnicy mieli okazję zgłębić tajniki pszczelarstwa oraz poznać historię tego rzemiosła podczas spaceru po specjalnej ścieżce edukacyjnej.

    Gości oprowadzał sam gospodarz, Pan Czesław Rytwiński, który dzielił się ciekawostkami na temat różnych gatunków pszczół oraz ich codziennych zadań. Zaprezentowane zostały różnorodne rodzaje miodów, a także omówiono ich właściwości zdrowotne. Uczestnicy dowiedzieli się, jak odróżniać miód naturalny od sztucznego.

    Po zakończonych zajęciach edukacyjnych uczestnicy mogli odpocząć i zregenerować siły przy ciepłym posiłku z grilla, przygotowanym przez gospodarzy. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku – świeżego miodu.

    Na zakończenie warsztatów każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, który stanowił miłe podsumowanie dnia pełnego wrażeń i nowych doświadczeń.

    #PomorzeZachodnie, #ProgramSpołecznik, #społecznik #KARR