• Peregrynacja figury M.B. Bolesnej, Pani Skrzatuskiej w parafii Dygowo

  W dniach 6-8 października 2023 roku parafię Dygowo nawiedziła kopia Piety Matki Bożej Bolesnej – Pani Skrzatuskiej. Pietę jako pierwsi powitali w piątek  parafianie wraz z biskupem diecezjalnym Zbigniewem Zielińskiem , proboszczem ks. dziekanem Piotrem Niedźwiadkiem , ks. Janem Nowakiem oraz ks. Sebastianem Przybyłą przed kościołem Wniebowstąpienia Pańskiego w Dygowie. Po powitaniu Piety M.B. odprawiona została Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. biskupa. Następnego dnia od rana przez cały dzień miało miejsce czuwanie parafian i wspólnot parafialnych przed Figurą. W sobotę wieczorem Figura Matki Bożej Bolesnej przewieziona została w samochodzie-kaplicy do kościoła Wniebowstąpienia NMP w Czerninie, a w niedzielne przedpołudnie do kościoła Św. Jana Ewangelisty i Apostoła w Świelubiu. W tym samym dniu Pieta Skrzatuska opuściła parafię i dekanat Gościno.

 • Jubileusz 50-lecia Parafii we Wrzosowie

  Dnia 30 września 2023r. uroczystą Eucharystią o godzinie 17.00. w kościele parafialnym we Wrzosowie zakończyliśmy Rok Jubileuszowy. Dokładnie  dnia 2 października 1973 r. została powołana do życia nasza parafia. Msza św. w przeddzień 50. rocznicy prowadzona przez Bpa Zbigniewa Zielińskiego rozpoczęła nie tylko nowe 50-lecie. Wydarzenie to było połączone z peregrynacją kopii piety czyli figurki Matki Bożej Bolesnej z sanktuarium naszej diecezji ze Skrzatusza. Pieta odwiedziła wspólnoty w kościołach we Wrzosowie i Kłopotowie, chorych w DPS Piotrowicach i w kaplicy w DPS we Włościborzu oraz społeczność szkolną w Szkole Podstawowej we Wrzosowie. Razem z Maryją zawierzyliśmy Bogu pierwsze i drugie 50-lecie. Ufam, że to był dobry czas.

  Wszystkim Dziękuję .  

  Ks. Grzegorz Jagodziński

  Ps. Zdjęcia ukazują wszystkie miejsca naszych spotkań oraz prace konkursowe dzieci zatytułowane: „50 URODZINY NASZEJ PARAFII” i nagrodzonych uczestników.

  Autorka fotografii i filmu: Malwina Napiórska