• Pikniki Sołeckie w Gminie Dygowo: w Gąskowie powrót do tradycji

Pikniki sołeckie od lat były istotnym elementem życia społecznego w gminie Dygowo. Te plenerowe imprezy stanowiły doskonałą okazję do integracji mieszkańców, wspólnej zabawy, oraz celebrowania lokalnych tradycji. Organizowane przez sołtysów i rady sołeckie, pikniki przyciągały zarówno mieszkańców, jak i gości z okolicznych miejscowości, oferując bogaty program rozrywkowy i możliwość spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

W ostatnich latach entuzjazm wokół tych wydarzeń nieco przygasł, a wiele sołectw ograniczyło ich organizację lub całkowicie zrezygnowało z tego rodzaju zabaw. Jednak tegoroczne czerwcowe wybory sołtysów i rad sołeckich przyniosły nową energię i odnowiły chęć do organizowania letnich imprez.

Przykładem tego odrodzenia był piknik sołecki, który odbył się 10 sierpnia w Gąskowie. Wydarzenie zorganizowała sołtyska Marzena Bociańska przy wsparciu rady sołeckiej, radnego Jarosława Grzeli oraz zaangażowanych mieszkańców. Impreza miała miejsce na placu za świetlicą wiejską i przyciągnęła liczne grono uczestników.

Wójt Gminy Dygowo, Grzegorz Starczyk , otwierając imprezę, wyraził uznanie dla organizatorów, nazywając ich „zgraną ekipą z Gąskowa”. Podkreślił, że organizacja takiego wydarzenia to nie tylko świetna zabawa, ale również duże wyzwanie, wymagające wielu wyrzeczeń i odpowiedzialności za każdy aspekt wydarzenia – od przygotowania atrakcji, poprzez zapewnienie dobrej zabawy, aż po posprzątanie po zakończeniu imprezy.

Piknik w Gąskowie przyniósł mieszkańcom radość i możliwość integracji. Pokazał, że lokalne społeczności są gotowe do działania i pielęgnowania tradycji, które od lat tworzą tożsamość gminy Dygowo. Nowo wybrani sołtysi i rady sołeckie zapowiadają kolejne letnie zabawy, które mają na celu dalsze wzmacnianie więzi wśród mieszkańców i kontynuację tradycji pikników sołeckich.

Zobacz również wspomnienia: Piknik w Gąskowie z 13 lipca 2019 r..